Gümüş 30 Dolar Seviyesini Aştı, Altının Yerine Geçecek

Gümüş 30 Dolar Seviyesini Aştı, Altının Yerine Geçecek
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 salgınının etkili olması nedeni ile 2020 yılı boyunca güvenli yatırım limanı olarak görülen değerli metaller gündemde yer almaya başladı. Güvenli liman arayışından ise altın ve gümüş karlı çıktı. İki değerli metal de yıl boyunca artış gösterse de gümüş yaşadığı artış ile gümüşü geride bıraktı. Bu gelişmelerin ardından geçen hafta %6 ve dün de %11 oranında değer kazanan gümüş son 8 yılın zirvesine ulaşarak 30 dolar seviyesini aştı. Gümüşün yanı sıra yükseliş yaşayan gram altında dün günü 430 liradan kapattı.

Gümüş ve altın fiyatlarındaki artış ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise son bir yıl içinde yatırı aracı olarak gümüşün öneminin anlaşılmaya başladığını belirtti. 2020 yılına başladığı seviyeden bu yana yatırımcısına %83 oranında getiri sağlayan gümüşün yükselişi ile altını geride bıraktığını belirten İslam Memiş, gümüşün aynı performansı önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğini belirtti.

Emtia Fiyatlarının Baskılaması Alım Fırsatı Yarattı

İslam Memiş açıklamalarında 2021 yılının ilk ayında ABD 10 yıllık tahvil faizlerinden ve dolar endeksinde yaşanan toparlanma ile emtia fiyatlarının baskılandığını belirtti. Emtialarda yaşanan baskılanma ile gümüşün ons seviyesinin 25 dolara düştüğünü açıklayan Memiş, bu düşüşün gümüş alımı için fırsat yarattığını belirtti. GameStop olayı ile beraber kamuoyu oluştuğunu ve ciddi gümüş alım pozisyonlarının ortaya çıktığını açıklayan Memiş, son hafta içinde yaşana yükselişler üzerinde alım talebinin artmasının etkili olduğunu belirtti.

İslam Memiş: Gümüş 40 Dolar Seviyesini Aşmadan Satış Yapılmamalı

İslam Memiş açıklamalarında gümüşüm 30 dolar seviyesinin üzerine çıktığını ve yükselmeye devam edeceğini belirtti. 2020 yılında yatırımcısına ciddi kazançlar sağlayan gümüşün 2021 yılında da altının önüne geçerek kazandırmaya devam edeceğini, 2021 yılının sonuna kadar gümüş fiyatlarının artacağını açıkladı.

Gümüş fiyatları ile ilgili son derece olumlu görüşleri olan İslam Memiş konu ile ilgili yatırımcılara da önerilerde bulundu. Gümüş yatırımcısının elindekini uzun vadede satmaması gerektiğini açıklayan Memiş, gümüşün sadece manipülasyon ile yükselmediğini teknolojiden sanayiye birçok alanda fiziki talebin de artmaya devam edeceğini söyledi.

İslam Memiş: Gümüşte Kısa Vadeli Kar Satışları Yaşanabilir

İslam Memiş, ons gümüş fiyatının 40 dolar aşmadan satılmaması gerektiğini belirmekle beraber yine de kısa vadede kar etmek için satışların yapılacağını öngördüğünü  açıkladı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!