Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gümüş, yatırım amaçlı kullanılan değerli bir metal ve mücevherdir. Gümüş çekme hesabı açabilir ve dijital bankacılık işlemlerine yatırım yapabilirsiniz. İyi bilinen alternatif yatırım araçlarından biri olmasa da size altın ve döviz gibi kazançlar getirebilir. Gümüş madenlerine yatırım yapmak isteyen müşteriler için bazı bankalar tarafından açılan özel gümüş hesapları mevcuttur. Gümüş hesabı açtığınızda, gümüş madenleri alıp satacaksınız. Gümüş hesap aynı zamanda uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edilir, bu da size mücevher veya mücevherden daha fazla kâr sağlar. Gümüş hesap açtığınızda, Türk Lirası veya ABD Doları ile gümüş ticareti yapabilirsiniz. Dilerseniz 30 gün önceden bankanıza haber verebilir ve hesabınızdaki gümüşü şahsen temin edebilirsiniz.

Gümüş Hesabı Açma Yöntemleri Nelerdir ?

Günümüzde insanların gümüşe olan ilgisinden ötürü bankalar gümüş hesabı açmayı kolay bir hale getirmiştir. Fakat gümüş hesabı açtıktan sonrada dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Gümüş hesap oluşturduysanız, bazı bankalar anında sizin için gümüş sağlamayabilir. Gümüş cari hesabınızdan diğer hesabınıza anında para aktarabilirsiniz,  Birçok banka işlemleri Türk Lirası ve ABD doları cinsinden kabul etmektedir. Gümüş fiyat oranları mesai saatleri içinde değişebilir. Güncel döviz kurundan işlem yapmak istiyorsanız, 09:00 ile 17:30 arasında seçim yapabilirsiniz. 17:30 ile 09:00 arasında yapacağınız işlemler için ekstradan kayıp yaşayabilirsiniz.  Gümüş hesabınızı kolayca açmak için online bankacılık, ATM, çağrı merkezleri ve mobil şubeleri kullanabilirsiniz.

Gümüş Fiyatları Neye Göre Değişir?

İnsanların çoğu gümüş fiyatlarının neye göre artıp azalacağını bilmemektedir. Tarihsel olarak, altın fiyatı ile birlikte gümüş fiyatı da yükselmiştir. Tarihte altın ya da gümüş ya da her ikisi de madeni para olarak kullanılmıştır. 20. yüzyılın başından itibaren “yasal ihale” adı verilen banknotların piyasaya girmesiyle altın ve gümüşe olan para talebi azaldı. Yine de gümüş hesabına olan talep her alanda artmaya devam etmektedir.

Gümüş Ons Fiyatı Ne Demek?

Yatırım konusunda en çok kafa karıştıran kelimelerden birisi de ons olmaktadır. İnsanların merak ettikleri diğer bir konu ise gümüş ons’unun ne olduğudur. Ons, piyasa pazarında gümüş fiyatını belirlemek için kullanılan bir ölçü birimidir. Bir ons gümüş 31.10 gram anlamına gelir. Bu birim aynı zamanda altın için de kullanılmaktadır. Uluslararası piyasada alınıp satılan ve işlemde yazılan gümüşün fiyatı 1 ons gümüş değeridir. Bu değerin üzerine gümüş hesaplamaları yapılır.

Gram Gümüş Ne Demek?

Gram gümüşün fiyatlandırılmasının ne olduğunu anlamak için piyasaları biraz takip etmek yeterlidir. Gram gümüş, İstanbul Altın Rafinerisi (IAR) tarafından piyasaya sürülen değerli bir metaldir. 31.10 gram gümüşün saflığı 999.0’dır (% 99.90). Gram gümüşün fiyatı, altının ve ABD dolarının hareketleri ve Türk Lirası değişimlerine göre değişir. Gümüş hesabına yatırım yapmak isteyen insanların bu fiyatları sürekli takip etmesi gerekir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!