Havaalanında Yapay Zekalı Akıllı seyahat sistemi

Havaalanında Yapay Zekalı Akıllı seyahat sistemi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı, “Convergent AI” ortaklığıyla geliştirilen yeni “akıllı seyahat” sisteminin denemesinin başladığını duyurdu.

Convergent AI ortaklığında akıllı seyahat

(BAE) Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Abu Dabi Uluslararası Havalimanı, Abu Dabi Havalimanları tarafından “Convergent AI” ortaklığıyla geliştirilen yeni “akıllı seyahat” sisteminin denemesinin başladığını duyurdu.

Havaalanında bekleme süresi kısalacak

Akıllı seyahat; yolculara daha sorunsuz ve kolay bir deneyim yaşatmak için tüm havalimanı tesislerinde bekleme süresinin kısaltılması ve işlemlerin basitleştirilmesi amacıyla yapay zeka teknolojileri desteğiyle çalışıyor.

BAE resmi haber ajansı WAM’da yer alan habere göre, yeni sistem Abu Dabi Uluslararası Havaalanı genelinde çeşitli işlemleri geliştirmek ve iyileştirmek amacıyla büyük veri hacimlerine, yapay zekaya, doğru modellemeye ve yolcu trafiğini değerlendirmeye dayanan teknolojileri benimsiyor. Bu işlemlerden en önemlisi; seyahat prosedürlerinin, pasaportların ve yolcuların varış ve kalkış saatlerinin tanımlanması.

Mevcut deneyimler çerçevesinde, Etihad Havayolları’ndaki belirli bir yolcu grubuna Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’na varışları için en uygun zaman hakkında bilgi verilecek. Yolcuların havalimanına gelişlerini organize etmeye odaklanan bu işlem; kalabalığı azaltacak, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasını kolaylaştıracak ve bekleme süresini azaltacak.

Yapay zeka havaalanının en büyük yardımcısı

Yapay zekâ teknikleriyle çalıştırılmasına devam edilmesi halinde sistem daha akıllı hale gelecek. Yolcuların havalimanından seyahat etmeleri kolaylaşacak.

Abu Dabi Havalimanları CEO’su Şerif El-Haşimi, “İnovasyon ve dijital dönüşüm, dünyanın lider havalimanı grubu olma vizyonumuza ulaşma yolumuzdur. Ekibimizin geçtiğimiz yıl Abu Dabi Havalimanlarında tüm işlemleri geliştirerek oynadığı olağanüstü rolden dolayı gururluyuz. Bu olağanüstü rol ile yolculara kolay ve konforlu bir seyahat deneyimi sunmaya devam etme arzumuz paralellik arz ediyor.  Abu Dabi Uluslararası Havaalanında bir akıllı seyahat sistemi sağlamak sürekli iyileştirme ve yenilik için ilerlemeye ve seyahat deneyimi için daha iyi bir gelecek inşa etmeye yönelik önemli bir adımdır” dedi.

Havaalanın kullanımında kolaylıklar

Abu Dabi Havalimanları Baş Bilgi Sorumlusu John Barton konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Havaalanlarında kuyrukların azaltılması, yolcuların güvenliğini ve sağlığını koruma ve işlemleri basitleştirmede kilit bir faktör. Bu da bizi havayollarından ortaklarımızla (Convergent AI) birlikte çalışıp havalimanında yolcu seyahati için doğru bir model geliştirmeye ve bunu her aşamada iyileştirmeye sevk etti. Yolcuların check-in, pasaport kontrol ve biniş platformları arasında hızlı ve sorunsuz geçiş yapmasını sağlayarak, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nın kaliteli restoranları ve gümrüksüz alışveriş mağazalarının sunduğu her şeyin tadını çıkarmaları için onlara daha fazla zaman tanıyoruz” dedi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!