Howard Wang: BTC’nin Bu Fiyatı Balon

Howard Wang: BTC'nin Bu Fiyatı Balon
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Convoy Insvenstments kurucusu olan Howard Wang Bitcoin’in mevcut halinin balon olduğunu ve kripto paranın spekülatif bir varlık olduğunu belirttiği analizinde bu durumların Bitcoin’in yükselişine engel olmayacağını ve Bitcoin’i yeni bir rallinin beklediğini belirtti.

Wang: Bitcoin İyi Bir Para Birimi Değil

Bitcoin’in yükselişi ve mevcut durumu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Wang, bunların öncesinde Bitcoin hakkında genel bir değerlendirme yaptı. Bitcoin’i ABD doları ile kıyaslayan Wang, bu yol ile Bitcoin’in düşünüldüğü gibi iyi bir para birimi olmadığını aktardı.

Howard Wang ABD’nin yıllık enflasyon oranının dolar ile değil Bitcoin ile ölçüldüğü varsayımından yola çıkarak, Bitcoin’in kötü bir para birimi olduğunu söyledi. Ünlü analist ABD yıllık enflasyon oranı Bitcoin ile ölçülseydi 2018 yılında %275, 2019 yılında %50 ve 2020 yılında ise %75 olacağını belirtti. Bu örnek üzerinden Bitcoin’in iyi bir para birimi olmadığını iddia eden Wang, Bitcoin’in volatilitesi ile ilgili de değerlendirme yaptı. Bitcoin fiyatının çok kısa zamanda beklenmedik değişimler gösterdiğini vurgulayan ünlü analist, analizi ile çarpıcı iddialarda bulundu.

Howard Wang Bitcoin’in Mevcut Durumunun Sürdürülebilir Olmadığını İddia Ediyor

Convoy Insvenstments kurucusu Howard Wang, Bitcoin’in mevcut durumu ile ilgili birçok olumsuz yorumda bulundu. Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu iddia eden Wang, fiyattaki yükselişe de değindi. Bitcoin yükselişinin bir balon olduğunu belirten ünlü analist, bu yükselişin sürdürülebilir olmadığını belirtti.

Kripto Paralar Can Simidi Olarak Kullanılıyor

Eski Bridgewater analisti Bitcoin piyasasındaki balon oluşumuna dikkat çekmekle beraber, bunun Bitcoin yükselişi üzerinde olumsuz bir etki yaratacağını düşünmüyor. Bitcoin’i balon olarak yorumlamasına rağmen yükselişinin devam edeceğini belirten Wang, bunun sebebini ise global para sisteminin kendisinin de balon olmasına bağlı olarak açıklıyor. Global para sisteminin zaten balon olduğunu belirten Howard Wang, devletlerin para politikaları sebebi ile yatırımcıların boğulduğunu ve Bitcoin’i can simidi olarak kullandıklarını iddia ediyor.

Howard Wang Bitcoin’in geleceğinin itibari para sisteminin geleceğine bağlı olduğunu belirtti. Yeni teşvik paketlerinin hazırlanmaya devam ettiğini belirten Wang, devletlerin piyasaya para enjekte etmeye devam ettikleri sürece Bitcoin’in ilerlemeye devam edeceğini aktardı. 1980’li yıllardan bu yana izlenen para politikalarının faiz oranlarını düşürdüğünü ve para basılmasına neden olduğunu belirten ünlü analist, bu politika devam ettiği sürece insanların devlet tahvillerinden uzaklaşacaklarını söyledi. Devletin insanlara güvenli bir liman sunmadıkça Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini aktaran Wang, Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu düşünmesine rağmen bu sebeplerle yeni bir ralli yaşanacağını düşünüyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!