HS Dent Kurucusu Altın Görüşlerini Paylaştı

HS Dent Kurucusu Altın Görüşlerini Paylaştı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HS Dent kurucusu Harry Dent, dün altın ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Altın yatırımcıları son günlerde oldukça hareketli zamanlar geçiren ons altının, yurtiçi piyasalarını etkilemesi sonrası uzmanlardan gelen altın yorumlarına gözünü çevirmiş durumda. Gelen aşı haberleri sonrası ons altın fiyatlarında yaşanan hareketliliği değerlendiren Dent, yatırımcıların aradıkları fırsatı, görüşlerini dile getirerek sunmuş oldu.

Harry Dent Altın Alacağını Dile Getirdi

HS Dent’in kurucusu Harry Dent, dün Kitco’ya konuk olarak altın görüşlerini dile getirdi. Ons altındaki hareketlilikleri değerlendiren Dent, birkaç yılın en düşük seviyelerine gerilemeden önce önümüzdeki yıl için altının ons başına 2 bin 200 dolar seviyesine ulaşacağını ifade etti ve son ralliyi takip edebilmek için altın talep ediyor. Harry Dent’e göre 2022 yılından sonra yeni düşüşler yeni bir satın alma fırsatı oluşturacak. Dent, 2022 yılından itibaren kendisinin altın satın alacağını ve altının birçok emtiaya göre daha iyi hamle sergileyeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Dent’in Altın Hedefi 2 Bin 200 Dolar

2022 yılında altının birçok emtiaya göre daha iyi bir hamle sergileyeceğini ve kendisinin de altın alacağını ifade eden Dent; “Altının yükselmesini bekliyorum, gelecek yıl bu kriz artış gösterdiğinde, daha fazla teşvik görecek. İlk başta yükselecek ve benim 2 bin 200 dolarlık bir hedefim var. 2 bin 200 dolar, ilerleyen aylardaki güçlü direnç ve sonrasında 2015 yılının en düşük seviyesine, yaklaşık 1.000 dolara geri dönüş yapacağını düşünüyorum.” dedi.

Dent 2008 Yılındaki Gibi Bir Deflasyon Örneği Bekliyor

Ekonominin önümüzdeki yıl enflasyon görmeyeceğini ifade eden Dent, tam tersine büyük deflasyon güçlerinin hem hisse senetlerini, hem de altın fiyatlarını aşağı seviyelere çekeceğini dile getirdi. Dent konuya ilişkin; “2008 yılının ortalarında yaşandığı gibi deflasyon başladığında, altın birden %33, gümüş %50 oranında düştü. Büyük mali krizde mu değerli madenler, güvenli liman değildi. Bu ekonomik krizde de güvenli liman olmayacaklar. Çünkü bu gerileme deflasyonu görecek, altını 1.000 dolara getirecek olan şey bu.” sözlerini dile getirdi.

Harry Dent Altının Gelecek Dönemlerde Yükseleceğini İfade Etti

Altının, enflasyonla ve daha da önemlisi enflasyon beklentileri ile güçlü bir korelasyona sahip olduğunu dile getiren Harry Dent, yakın bir zamanda ekonomiye dönme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söyledi. Dent; “Uzun süre enflasyon görmeyeceksin, bir sonraki patlamada yavaş yavaş geri gelecek, bundan sonraki bir ya da iki yıl içinde enflasyon için endişelenmeyeceksiniz. Yok olacak. Uzun vadede altın, enflasyon geri döndükçe toparlanacak, bir sonraki emtia döngüsü ile kesin bir şekilde yükselecek. Altının değerli metallerde lider olduğu bir sonraki emtia döngüsünün, tarihin en güçlüsü olabileceğini düşünüyorum.” sözlerini dile getirdi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!