Huawei’den Türkiye’ye 520 Milyon Liralık Yatırım

Huawei'den Türkiye'ye 520 Milyon Liralık Yatırım
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huawei Genel Müdürü Jing Li, şirketin 2020 yılında etkili olan salgın sürecinde nasıl faaliyetler gösterdiğini ve Türkiye ile nasıl bir ilişkileri olduğunu açıkladı. Salgın sürecinde hem çalışma hem de sosyalleşme alanında büyük değişimler yaşlandığını aktaran Jing Li, yaşanan değişimlerle bilgi ve iletişim teknolojilerinin öneminin daha iyi anlaşıldığını belirtti. Salgının ilk sürecinde insanların evde daha çok vakit geçirmeye başlaması ve evden çalışma modeline geçilmesi ile internet ağ trafiğinde yoğunlukların yaşanmaya başladığını belirten Jing Li, bu süreçte ağ kapasiteleri ile ilgili hızlı bir şekilde müdahalede bulunduklarını belirtti.

2020 salgın sürecinde tüketicilerin değişen gereksinimlerinin karşılanması ve mobil iletişimde aksama yaşanmaması için birçok faaliyet gerçekleştirildiğini belirten Jing Li, bu aşamada çalışan sağlığının ilk plana alındığını da açıkladı. Süreçte çevrimiçi toplantılar ile çalışmaya devam ettiklerin belirten Jing Li ekosisteme yeni katkılar sunduklarını ve tedarik zincirinde herhangi bir kayı yaşamadıklarını aktardı.

Huawei Salgın Sürecinde Türkiye’deki İstihdama Destek Oldu

Jing Li açıklamalarında salgın sürecinde online eğitime destek olmak için 4.5 G altyapılarını geliştirdiklerini ve bu konuda en fazla dijitalleşmenin yaşandığı ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirtti. Salgın sürecinde Türkiye’ye yapılan yatırımların artış gösterdiğine dikkat çeken Jing Li, Türkiye Ar-Ge Merkezi için özel bir yıl olduğunu açıkladı. Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin 10. yılına girildiğini açıklayan Jing Li, burayı ekosistem geliştirme merkezlerinden biri haline getirdiklerini aktardı. Jing Li, 2020 yılında Türkiye Ar-Ge Merkezi’ne 200’den fazla yeni mühendis alındığını, istihdama destek olunduğunu ve toplam 690 çalışana ulaşıldığını belirtti.

Jing Li: Huawei Dijitalleşme İçin Çalışmaya Devam Edecek

Jing Li, açıklamalarında Huawei şirketinin 170’den fazla ülkede hizmet verdiğini ve bin 194’den fazla çalışanları olduğunu açıkladı. Gelişmiş mobil çözümler ile birçok operatöre hizmet verdiklerini belirten Jing Li, telekomünikasyon alanına büyük katkı sağladıklarını belirtti. Kamu kurumları ve özel işletmelerin yanı sıra enerji, ulaşım ve imalat gibi birçok alanda dijitalleşme için çalıştıklarını aktaran Jing Li, bulut teknolojileri, yapay zeka ve 5G gibi alanlardaki çalışmalarına devam edeceklerini de açıkladı.

Türkiye Huawei’nin En Büyük İkinci Ar-Ge Merkezi

Jing Li, Türkiye ile 18 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını ve ilk günden beri Türkiye’ye yatırım yaptıklarını aktardı. Türkiye’de bin 400’den fazla çalışanları olduğunu açıklayan Jing Li, şirketin Çin dışındaki en büyük Ar-Ge merkezinin Türkiye’de olduğunu belirterek, Türkiye’nin şirket için çok önemli olduğunu açıkladı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!