ICO vs Girişim Sermayesi

ICO vs Girişim Sermayesi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Girişim sermayesi ve ICO arasındaki temel farklar ikisinin de hizmet ettiği alanların farklı olmasıdır. ICO vs Girişim Sermayesi hangi amaçla kullanılacağı, insanların ve şirketlerin kişisel ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

ICO vs Girişim Sermayesi Kimler İçindir?

ICO vs Girişim Sermayesi’nin müşterileri farklıdır. ICO kullanım alanı genellikle satışlar konusunda talep edilen şeyler ile ilgili iken, Girişim Sermayesi işletmelerin ihtiyaç duyduğu satışlarla ilgili alanlardır. İkisinin arasındaki diğer kullanım farklılıkları ise şöyledir:

  • Girişim sermayesi yatırım yapan iş adamları tarafından çok iyi bilinir. Kafasında yatırım ile ilgili planları olan ve kendine yol gösterici arayanlar Girişim Sermayesi’nden destek alabilir. Bu sayede yatırımlarını doğru bir şekilde kullanmanın yollarını bulmuş olurlar.
  • ICO alabilmek için belirli bir şart istenmez. Dileyen herkes buna başvurabilir. Kafasında oldukça güçlü projesi olanlar, projelerini geliştirmek ve hayata koyabilmek için sermaye konusunda destek alabilir. Destek alacakları kişiler de toplumda yer alan istedikleri bir insan olabilir.

ICO vs Girişim Sermayesi Gereksinim Yönünden Neden Farklıdır?

Gereksinim duydukları alanlara göre farklı yapıda olan ICO ve Girişim Sermayesi için temel farklar şu şekildedir:

  • Girişim sermayesi için çalışanların güçlü performans göstermesi gerekir. Bunun yanı sıra performansların oldukça verimli olması ve yapılacak işlerin belirli bir vizyon çerçevesinde yapılmasına ihtiyaç duyulur. Gereksinim Sermayesi’ne başvuran şirket sahipleri, şirketlerinin minimum olarak 5’de 1’ini paylaşmak gibi kural bulundurur.
  • ICO başvurusu için istenen bir şart yoktur. Girişim Sermayesi’nden çok daha kuralsız bir yapıda olup, karar mekanizmasına başvuracak kişiye bırakır.

Bunların yanı sıra ulaşılabilirlik açısından da bazı farklar bulunur. Bu farklar şöyledir:

  • Girişim sermayesi tercihinde bulunanların çoğu daha çok garanti işleri tercih eden kişilerdir. Bu sebepten dolayı genelde farklı ülkelerde yaşayan insanlar tercih edilmez. Olayın güvenlik kısmını garanti altına almak için sürekli bir araya gelinir. Bu da uzakta yer alan kişiler için bazı sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir.
  • ICO için başvuracaklardan ülke açısından sınırlama istenmez. Nerede yaşanılırsa yaşanılsın isteyen herkes istedikleri yerden başvuruda bulunabilir.

ICO vs Girişim Sermayesi Toplumda Nasıl Bilinir?

Toplum içinde ICO ve Girişim Sermayeleri’ne bakış açısı birbirinden farklıdır. Gereksinim Sermayesi ile insanlar daha fazla çevre edinebilir ve maddiyat yönünden daha fazla kazanç elde edebilir diye bir görüş vardır. Girişim Sermayesi’nde yer alan insanlar olayı daha çok analitik bakış açısı ile değerlendirir. Bunun aksine ICO için güvene daha fazla önem verildiği dile getirilmektedir.

ICO vs Girişim Sermayesi Sağladıkları Faydaların Farkları Nelerdir?

Girişim Sermayesi ile ICO’nun birbirinden farklı olmasını sağlayan temel özellikler şunlardır:

  • Girişim sermayesinde yatırımcılar arasında sadakat duygusu olmalıdır. Başvuranlara sağlanan en büyük destekler arasında maddi destek ve networking geliştirme imkanı gelir.
  • ICO için herhangi bir kısıtlama olmadan maddi destek sağlar.
  • ICO vs Girişim Sermayesi arasındaki en önemli farklardan birisi de Girişim Sermayesi’nin her zaman yasal prosedürler ile birlikte çalışmasıdır.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!