İslam Memiş Altına Olan Güveni Tazeledi

İslam Memiş Altına Olan Güveni Tazeledi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftaya yükseliş ile başlayan altının hemen ardından sert bir düşüş yaşaması yatırımcıları endişelendirdi. Altının kestirmesi zor bir seyirde fiyat değişikliği yaşamaya devam ettiği bugünlerde Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Youtube üzerinden bir video yayınlayarak piyasanın son durumunu değerlendirdi.

Altın Fiyatları 2021 Yılında Dalgalı Seyir Yaşayacak

İslam Memiş piyasa değerlendirmesi yaptığı videosunda 2021 yılının başlamasından bu yana altın fiyatlarında yaşanan değişimler ile ilgili açıklama yaptı. Sert yükseliş gösteren altının bir anda düşmeye başlaması ile ilgili yorumda bulunan Memiş, 2021 yılında altının dalgalı bir seyir yaşayacağı ile ilgili daha önce yaptığı açıklamaları hatırlattı.

ABD’de Yaşanan Gelişmeler Altın Fiyatlarını Etkiliyor

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş değerlendirmelerinde altın fiyatlarındaki düşüşe de değindi. Altın fiyatlarının düşüşünün ABD’de yaşanan gelişmelerle ilgili olduğunu aktaran İslam Memiş, ABD tahvil faizlerinde yaşanan artışın ve piyasalardaki kargaşanın artması ile beraber arayış içinde olan yatırımcıların kripto paralara yönelmesinin düşüş üzerinde etkili olduğunu belirtti.

Sosyal medyada altın ve Bitcoin kıyaslamaları ile ilgili tartışmaların yoğun şekilde devam ettiğini aktaran Memiş, aynı zamanda Fed Başkanı Powell’in yaptığı açıklamaları da etkisi ile karmaşıklığın devam ettiği piyasa şartlarında emtiya fiyatlarının düşük kalamayacağını belirtti. Fed’in düşük faiz politikasının ve Biden’in teşvik paketinin de altını desteklediğini belirten Memiş, altın fiyatlarında yeniden yükseliş yaşanacağını belirtti.

Emtiya Fiyatlarında Yaşanan Düşüş Kalıcı Değil

İslam Memiş piyasa değerlendirmeleri esnasında altın yatırımcılarına önerilerde de bulundu. Ülkenin ekonomik bir çıkmaz içinde olduğunu belirten Memiş, bu süreçte yatırımcıların da ne yapacakları konusunda kafalarının karışık olduğuna dikkat çekerek, yatırımcılar için orta ve uzun vadeli düşünmenin önemli olduğunu belirtti. Altın alımı yaparken uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini belirten İslam Memiş yatırımcılara emtiya piyasasında yaşanan düşüşlerin kalıcı olmadığını da hatırlattı. Altın, gümüş ve döviz yatırımcılarına seslenen Memiş, bu emtiyalardaki teknik düzeltme ve gerilemelerin kalıcı olmadığını hatırlattı.

Ons Altın İçin 1888 Dolar Kritik Seviye, Yükseliş Yaşanacak

İslam Memiş yayınladığı videonun sonunda ons altın için 1888 dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtti. Bu seviyenin aşılması halinde altında hızlı bir yükseliş görüleceğini aktaran Memiş, ons altının 2 bin dolar seviyesini görebileceğini belirtti. Altın fiyatlarındaki düşüşün kalıcı olmayacağını aktaran Memiş bu konuda Biden ve Powell açıklamalarının da önemli bir gösterge olduğunu belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!