İyi Parti’de şiddetli fay hattı kırılması

İyi Parti'de şiddetli fay hattı kırılması
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süredir parti yönetimine yönelik suçlamalarda bulun İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ partisinden ihraç edilmesinin hemen ardından Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un istifası geldi.

İyi Parti’de fay hattı şiddetli kırıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un istifası ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesi hakkında yaptığı açıklamada “Bütün bunların her birine elbette üzülüyorum” dedi.

Akşener istifalara üzülüyorum dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyareti sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener  “Sayımız 36’ya düştü. Bütün bunların her birine elbette üzülüyorum. Herhangi bir milletvekili arkadaşımızı bir kenara bırakın normal bir üyemizin dahi istifa etmesi son derece bizi üzen bir durumdur. İstifa ile ilgili bir irade beyanında bulunmuş bir arkadaşımızı incitecek herhangi bir söz kelime sarf etmedim. Aynı noktada durmaya devam edeceğim. Sayın Özdağ konusu ise, keşke böyle olmasaydı” ifadelerini kullandı.

Sayın Özdağ’ın beni partimizi ve başkanlık divanının neredeyse yarısını izam eden iftira boyutundaki pek çok söylemleri nedeniyle kendisini Merkez Disiplin Kurulu partiden ihraç etme kararı vermiştir diyen Akşener konuşmasını şu şekilde sürdürdü:  Şu anda ayrıntılarını gerçekten bilmiyorum çünkü misafirim vardı. Herkes için hayırlı olsun diyorum ama üzüldüğümü ifade etmek isterim” şeklinde konuştu

İsmail Koncuk’un istifası gündeme gelmedi.

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ partisinden ihraç edilmesinin hemen ardından istifa eden İyi parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un istifası ise gündeme gelmedi

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!