Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Başladı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılında birçok vatandaşın merakla beklendiği personel alımları yayınlanmaya başladı. Covid-19 salgını sebebi ile birçok kamu kurum ve kuruluşuna yapılacak alımların merakla beklendiği bu günlerde yeni bir personel alım duyurusu da Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı’na alınacak personel ilanları yayınlanmaya başladı. 41 kişinin istihdam edileceği Jandarma Genel Komutanlığı personel alım ilanları internet üzerinden yayınlanacak. Her iki alım için www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr, www.kamuilan.ailevecalisma.gov.tr siteleri üzerinden personel alım ilanları yayınlanacak. Jandarma Genel Komutanlığına hem devlet memuru hem de sözleşmeli memur alımı yapılacak. 15 Ocak tarihine kadar devam edecek olan personel alımları için ayrıntılar merak ediliyor. Vatandaşlar kaç kişinin devlet memuru kadrosundan kaç kişinin sözleşmeli olarak alınacağını, başvuruların nasıl yapılacağını ve başvuru sonuçlarının ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Jandarma Genel Müdürlüğü personel alımlarının başladığının açıklanması üzerine gerekli şartları taşıyan vatandaşlar başvuru kanallarını araştırmaya ve son başvuru tarihinden önce işlemlerini gerçekleştirmeye çalışıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda 41 Kişiye İstihdam Alanı Açılıyor

Jandarma Genel Komutanlığı hem devlet memuru hem de sözleşmeli alım yapacağını açıkladı. Komutanlıkta karargahı ile bağlı bulunan birliklerde istihdam edilecek 41 kişinin 32’si devlet memuru ve 9’u da sözleşmeli olarak alınacak. Her iki alım içinde internet üzerinden başvuru ilanları yayınlanmaya başladı. Bugün başlayan başvuruların ne zaman biteceği ve başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merak konusu olmaya devam diyor.

Personel Alımı İçin Başvurular İnternet Üzerinden Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı için başvuru yapmak isteyen kişilerin başvurularını online olarak internet üzerinden gerçekleştirmesi gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen kişilerin e-devlet üzerinden ya da https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi üzerinden yapılması gerekiyor. E-devlet üzerinden başvuru yapacak vatandaşların T.C. kimlik numarasının yanı sıra e-devlet şifresi, mobil imza ya da e-imza ile sisteme giriş yapması ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi gerekecek. Jandarma Genel Komutanlığı için internet üzerinden yapılması zorunlu olan başvuruların posta yolu ile ya da şahsen yapılması durumunda geçerliliği olmayacak.

Son Başvuru Tarihi 15 Ocak 2021

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımları için başvurular bugün başladı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların işlemlerini 15 Ocak 2021 tarihine kadar tamamlaması gerekiyor. 15 Ocak 2021 saat 17.00’dan sonra gerçekleştirilen başvuruların geçerliliği olmayacak. İnternet üzerinden başvurusu kabul edilen adayların listesi, seçme sınavının tarihi gibi duyurular da https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris sitesi üzerinden paylaşılacak.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!