JPMorgan Bitcoin İçin 146 Bin Doları İşaret Etti

JPMorgan Bitcoin İçin 146 Bin Doları İşaret Etti
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin son 1 gün içinde %8 oranında gerileme yaşadı ve 30 bin dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Son rekoru ile 34 bin doların üzerine çıkan Bitcoin’in yaşadığı düşüşün kısa vadeli olacağı düşünülüyor. Birçok analistin olumsuz yorumda bulunmadığı düşüş ve Bitcoin rallisinin devam edeceğine yönelik genel algı ise Bitcoin’in yeni fiyat hedeflerini gündeme getirmeye devam ediyor. Bitcoin’in fiyat hedefleri için bir yorum da JPMorgan analistlerinden geldi.

Nicolaos Panigirtazoglou önderliğindeki JPMorgan analistleri Bitcoin’deki fiyat yükselişini birçok analistten farklı bir noktada ele alıyor. Bitcoin’in kısa vadede çok ciddi yükseliş göstermesinin sağlıklı olmayacağını düşünen analistler uzun vadede ise fiyatının 10 bin doları aşabileceğini düşünüyor. Altın yatırımcılarının alternatif arayışlarının da Bitcoin yükselişinde etkili olacağını iddia eden JPMorgan analistleri konu ile ilgili ayrıntılı değerlendirmede bulundular.

JPMorgan Analistleri: Altın Yatırımcısı Alternatif Arıyor

JPMorgan analistleri Bitcoin’in fiyat değişikliğini altın yatırımcılarının Bitcoin’e doğru kaymasına yönelik olarak ele aldı. Altın ve Bitcoin piyasası arasında sürekli kıyaslama ve değerlendirmelerde bulunan JPMorgan analistleri, bu süreçte de altın yatırımcılarının alternatif arayışında olduğunu ve boşluğu Bitcoin’in doldurması durumunda ciddi bir yükseliş yaşanabileceğini aktardılar.

2020 yılından bu yana altının %27, Bitcoin’in ise %300 oranında değer kazandığına dikkat çeken JPMorgan analistleri, altın yatırımcıların aradıkları yeni alternatifin Bitcoin olabileceğini düşünüyor. Altın EFT’lerindeki yatırımcıların Bitcoin arayışına başladıklarını belirten analistler, kripto paranın yeni fiyat hedefini de bu noktaya bağlı olarak değerlendirdi.

Bitcoin’in Uzun Vadede Hedefi 146 Bin Dolar

JPMorgan analistleri altın yatırımcıların Bitcoin arayışına girmelerinin lider kripto para biriminin fiyat yükselişi konusunda etkili olabileceğini iddia ediyor. Altın piyasasındaki yatırımcıların Bitcoin’e geçiş yapması ile Bitcoin’in 146 bin dolar seviyesine yükselebileceğini belirten analistler, bu yükselişin kısa vadede değil, uzun vadede gerçekleşebileceğinin de altını çizdi. Altından yaşanacak akış ile Bitcoin’in 4.6 kat büyüyebileceğini aktaran analistler piyasada uzun zamandır gündem olan 50-100 bin dolar aralığını da değerlendirdi.

Spekülatif Yükseliş Sürdürülebilir Olmaz

JPMorgan analistleri Bitcoin piyasasında kısa vadede 100 bin dolar hedefinin konuşulması üzerine de değerlendirmelerde bulundu. Analistler kısa vadede 100 bin dolar seviyesinin ancak spekülasyonlar ile gerçekleşebileceğini ve bu durumda da bu fiyatın sürdürülebilirliğinin olmayacağını aktardı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!