Kısa Çalışma Ödeneğinin Yatacağı Tarih Açıklandı

Kısa Çalışma Ödeneğinin Yatacağı Tarih Açıklandı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılının son ayına gelinen bu günlerde devletten işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği alan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri aralık ayı maaşlarının ne zaman yatacağı oluyor. Birçok vatandaşı ilgilendiren konu ile ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk maaşların Yılbaşı sonrası yatacağını açıkladı.

Kısa Çalışma Ödeneği İçin Başvurular Devam Ediyor

Covid-19 salgın sürecinden dolayı başlayan karantina döneminin ilk başlarında işsiz kalan ya da iş yeri kapanan vatandaşlara devlet tarafından birçok destek verildi. Salgın sürecinden kaynaklı iş yeri kapalı olan ya da tamamen batan işletmelerde çalışan vatandaşların ekonomik olarak sıkıntıya düşmesinin engellenmesi için kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı gibi destekler sağlandı. Pandemi sürecinin başından bu yana uygulanan desteklerin devam edeceği ile ilgili açıklama gelmişti. Covid-19 sürecindeki önlemlerin devam etmesi ve birçok mekanın kapalı olmasından kaynaklı devam edecek işsizlik ödenekleri ve kısa çalışma ödenekleri ile ilgili yeni karar 23 Aralık 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanmıştı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önümüzdeki dönemde de devam etmesi planlanan pandemi sürecinde devlet desteklerinin devam edeceğini hatırlattığı konuşmasında yeni başvurular için sürelerin uzatıldığını da hatırlattı. Bakan Selçuk 1 Aralık 2020 tarihinde başlayan işsizlik ve kısa çalışma ödeneği başvurularının 31 Ocak 2021 tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

Aralık Ayı Ödemeleri Ocak Ayında Yatacak

İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği alan vatandaşlar bir süredir aralık ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağını araştırmaya başlamıştı. Her ayın ödemesi bir sonraki ayın başında yapılan ödemelerin Yılbaşı sürecinde erken yatıp yatmayacağı merak konusu olmuştu. Bağ Kur emeklilerinin aralık ayı maaşlarının erken yatacağının açıklaması üzerine işsizlik maaşlarının ve kısa çalışma ödeneklerinin de erken yatması bekleniyordu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşlarının ise Yılbaşı sonrasında yatacağını açıkladı. Devletten işsizlik ve kısa çalışma ödeneği alan vatandaşların maaşları 5 Ocak 2021 tarihinde yatırılacak.

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödenekleri Banka Hesaplarına Yatacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında vatandaşların maaşlarının nasıl yatırılacağını da açıkladı. Sosyal izolasyonun sağlanması adına maaşlar vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. Bununla beraber banka hesabı bulunmayan kişiler maaşlarını PTT üzerinden alabilecekler.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!