1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. KOBİ’lere 2020 yılı için 2 milyar liralık müjde!

KOBİ’lere 2020 yılı için 2 milyar liralık müjde!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, 2020 yılında KOBİ'lere 2 milyar liranın üzerinde kaynak sağlayacaklarını bildirdi.

KOBİ'lere 2020 yılı için 2 milyar liralık müjde!

Kasım ayı itibarıyla KOSGEB‘in veri tabanına kayıtlı 1,5 milyona yakın işletme bulunduğunu belirten Uzkurt, bu yıl yeni destek programlarını uygulamaya koyduklarını hatırlatan Uzkurt, Türkiye genelinde KOBİ’lere hizmet vermeye, girişimci adaylarını desteklemeye devam ettiklerini söyledi.

Uzkurt, bazı destek programlarını revize ettiklerine dikkati çekerek, “Burada yerli ve milli bir duruş sergileyerek, cari açığın azaltılmasını, teknolojik girişimciliği ve katma değerli üretimi esas aldık. Yürüttüğümüz faaliyetlerle yeni girişimlerin ortaya çıkmasına ve mevcut KOBİ’lerin gelişmelerine katkı sağladık.” dedi.

Stratejik Ürün Destek Programı Başlatılıyor

KOBİ’ler aracılığıyla yerli ve milli üretimi gerçekleştirmek için bu yıl Stratejik Ürün Destek Programı’na başladıklarını ifade eden Uzkurt, son dönemde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hayata geçirilen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’na da dahil olan bu destekle ithal edilen ürünleri yerli üreten KOBİ’lere 5 milyon liraya kadar destek verdiklerini bildirdi.

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

Cevahir Uzkurt, teknoloji üretiminin KOBİ’ler aracılığıyla tabana yayılmasını sağlamak için KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı’nı hayata geçirdikleri bilgisini vererek, bu programla Ar-Ge süreci tamamlanmış teknolojik ürünlerin üretimine de 5 milyon liraya kadar destek sağladıklarını dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap