Koç Holding Uzaktan Çalışma Sistemini Benimsedi

Koç Holding Uzaktan Çalışma Sistemini Benimsedi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koç Topluluğu Yayını Bizden Haberler Dergisi’nin 490. sayısında Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu’nun konuşmaları yayınlandı. Covid-19 sürecinin başlamasından bu yana dünya ekonomisinde yaşanan değişiklikler ile ilgili açıklamalarda bulunan Çakıroğlu, tüm dünyanın salgına hazırlıksız yakalandığını ve bu süreçte Koç Holding olarak çalışanların, tedarikçilerin ve ailelerin sağlığını ilk sıraya koyduklarını belirtti. 11 mart tarihinde getirilen Covid-19 yasakları öncesinde seyahat tedbirleri almaya başladıklarını açıklayan Çakıroğlu, sürecin başında çok hızlı ve hassas davrandıklarını belirtti.

Çakıroğlu: 35 Bin Çalışan İçin Yeni Çalışma Modeli Kalıcı Hale Gelecek

Levent Çakıroğlu açıklamalarında salgın sürecinde uzaktan çalışma pratiğine çok hızlı geçildiğini ve iş yerinde çalışmak zorunda olan arkadaşlar için de tüm tedbirlerin alındığını aktardı. Çalışanların sağlığının ilk öncelik olduğunu aktaran Çakıroğlu aynı zamanda istihdamın korunması ve çalışanların gelir kaybı yaşamasının da önüne geçildiğini belirtti. Salgın sürecinde deneyimlenen uzaktan çalışma modelini de kalıcı hale getireceklerini açıklayan Çakıroğlu, Koç Holding bünyesindeki 35 bin çalışanın salgının sona ermesi durumunda da uzaktan çalışmaya devam edeceğini belirtti. Bu tarz bir değişiklikten korkmadıklarını aktaran Çakıroğlu, kendilerine güvendiklerini aktardı.

Covid-19 Sürecinde Tedbirler Çok Hızlı Şekilde Alındı

Çakıroğlu salgın sürecinde uzaktan çalışma modeline geçilmesinin yanı sıra iş yerine gelmek zorunda olan çalışanlar için de çok hızlı şekilde tüm tedbirlerin alındığını aktardı. Süreç boyunca siperlik ve maske gibi aslında üretim alanında olmayan birçok ürünün üretiminin ve dağıtımının yapıldığına da dikkat çeken Çakıroğlu, bu faaliyetlerin hem Türkiye’de hem de dünya genelinde takdirle karşılandığını aktardı. Koç Holding’in büyük bir ekosistemin merkezinde olduğunu aktaran Çakıroğlu, Koç Holding bünyesindeki depo, mağaza ve bayilerin süreç boyunca halkın isteklerini karşılama noktasında önemli adımlar attığını aktardı.

Dijitalleşme Alanında Büyük Aşama Kaydedildi

McKinsey tarafından hazırlanan bir rapora göre dijitalleşme alanında 5 yılda alınması gereken yolun 8 hafta gibi bir süreçte alındığını da hatırlatan Çakıroğlu, bu süreçte de online satışların inanılmaz şekilde arttığını belirtti. Toplu taşıma yerine özel araçların tercih edilmeye başlandığını aktaran Çakıroğlu, bisiklet ve scooter kiralama uygulamalarının da hız kazandığını belirtti.

Dünya Ekonomisinde Beklenen Büyüme Yerini Daralmaya Bıraktı

Çakıroğlu konuşmasında 2020 yılında dünya ekonomisinin %3.3 oranında büyümesinin beklendiğini ancak İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en büyük daralma ile karşı karşıya olunduğunu ve %4.4 oranında bir daralmanın söz konusu olduğunu da belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!