1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hayvanlar Gibi İnsanlara da Mikroçip Takılabilir

Hayvanlar Gibi İnsanlara da Mikroçip Takılabilir

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, koronavirüs için kimin test edildiğini ve ona kimin aşılandığını gösterebilen “dijital sertifikalara” sahip, vücuda yerleştirilebilir kapsülleri hayvanların küpelenme sistemine benzetiliyor

Hayvanlar Gibi İnsanlara da Mikroçip Takılabilir

64 yaşındaki teknoloji devi ve şu anda dünyanın en zengin ikinci kişisi Bilgates,  ‘Bana Her Şey Sor’ programı sırasında COVID-19 CoronavirusPandemisi hakkındaki soruları yanıtladı.

Gates, sosyal mesafeyi korurken işletmelerin nasıl faaliyet gösterebileceği sorusuna yanıt veriyordu ve “Sonunda kimin iyileştiğini veya test edildiğini veya ne zaman aldığımızı gösteren bir aşımız olduğunu gösteren bazı dijital sertifikalarımız olacak. .”

Aşılanmamış olanları belirleme sorununu çözme

Gates’in bahsettiği “dijital sertifikalar”, MIT ve Rice Üniversitesi’ndeki araştırmacıların aşı kayıtlarını tutmanın bir yolu olarak üzerinde çalıştıkları insan tarafından implante edilebilen “QUANTUM-DOT TATTOOS”. Geçen yıl Aralık ayında, iki üniversiteden bilim adamları, Bill Gates’in aşılanmamış olanları belirleme sorununu çözme konusunda onlara yaklaştıktan sonra bu kuantum nokta dövmeleri üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

Kuantum-nokta dövmeler, aşı ve biyouyumlu mikron ölçekli kapsüllerin içine yerleştirilmiş floresan bakır bazlı kuantum noktalar içeren çözünebilir şeker bazlı mikroiğnelerin uygulanmasını içerir. Mikroiğneler cilt altında çözündükten sonra, uygulanan aşıyı tanımlamak için örüntüleri okunabilen kapsüllenmiş kuantum noktalarını terk ederler.

Kuantum-nokta dövmeleri, Bill Gates’in Microsoft tarafından resmi olarak tanınan bir kimlik olmadan yaşayan 1 milyardan fazla insanın sorununu çözmek için iddialı bir proje olan ID2020 adlı diğer girişimi ile desteklenecektir. ID2020 bunu dijital kimlik yoluyla çözüyor. Şu anda, dijital kimliği uygulamanın en uygun yolu akıllı telefonlar veya RFID mikroçip implantlarıdır. İkincisi, Gates’in olası yaklaşımı sadece fizibilite ve sürdürülebilirlik nedeniyle değil, aynı zamanda 6 yıldan fazla bir süredir Gates Vakfı insan tarafından implante edilebilir mikroçip implantları içeren başka bir projeye fon sağladı. MIT tarafından da öncülük edilen bu proje, kadınların vücutlarındaki kontraseptif hormonları kontrol etmelerine izin verecek bir doğum kontrol mikroçip implantıdır.

ID2020’ye gelince, Microsoft bunu görmek için, diğer dört şirketle, yani, IDEO, Gavi ve Rockefeller Vakfı ve Birleşmiş Milletler tarafından destekleniyor ve BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri girişimine dahil edildi.

Hristiyanlar çiplemeye karşı

Bill Gates ve ID2020’nin bunları nasıl uygulayacağını görmek ilginç olacak, çünkü birçok Hıristiyan, mikroçipleme fikrine ve herhangi bir vücut invaziv tanımlama teknolojisine karşı çıkıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı Hıristiyan yasa koyucular ve politikacılar insan mikroçiplemenin her türünü yasaklamaya bile çalıştılar.

Ancak öte yandan, bu Bill Gates’in projeleri görmek için korona bahanesi mükemmel bir fırsatı. çünkükoronavirüs yayılmaya devam ettikçe ve daha fazla insan pandemiden ölmeye devam ettikçe, halk genel olarak problem çözme teknolojilerine daha açık hale geliyor.

Birçok Hristiyan vücuda invaziv kimlik teknolojilerine karşı çıkmasının temel nedeni, bu tür teknolojilerin pandemiyi önlemek için yararlı olmalarıdır, çünkü bu tür teknolojilerin İncil’de ve bazı Mehdi’de adı geçen ‘Şeytan Markası’ olduğuna inanmalarıdır. kehanetler. İncil’deki Vahiy Kitabı’nda, bu şeytan işareti bulunmayan kimsenin bir şey almasına veya satmasına izin verilmediği yazılıyor.

Geçen yıl Kasım ayında, Danimarka Hükümeti ve ABD Donanması için mikroçip implantları üretmek için sözleşmeleri olan Danimarka merkezli bir teknoloji şirketi, Hıristiyan aktivistler saldırdıktan sonra sözde “devrimci” Nesnelerin İnterneti olan mikroçip implantınınlansmanını iptal etmek zorunda kalmıştı.

Müslümanların Bakışı

Müslümanların ise şimdilik bu tartışmalardan haberi yok. koronavirüsünoluşturdupu paniğin derecesi Gatesin projesinin Müslümanlar ve 3.dünya ülkeleri üzerinde uygulanıp uygulanamayacağını ilerde gösterecek

Bazı uzmanlar hayvancılıkta kullanılan aşı ve küpeleme sisteminin insanlar içinde kullanılacak olmasını şimdiden aşağılayıcı buluyorlar.

habergel

Yorum Yap

Yorum Yap