Kovid-19 korona virüs test bedeli 250 TL oldu

Kovid-19 korona virüs test bedeli 250 TL oldu
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 (koronavirüs) test ücretlerinde uygulanacak azami tutarı belirten talimatı 81 il valiliğine gönderdi.

Altaylı teste 500 TL verdim demişti

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) test fiyatlarıyla ilgili olarak; “Sağlık Bakanı korona testinde üst limit 250 lira diyor ancak özel hastanede 500 liraya korona testi yaptırdım. İsterse kredi kartı ekstramı gönderirim” şeklinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen bir yazı kaleme almıştı.

Bunun üzerine  Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, Kovid-19 test ücretlerine ilişkin bir yazıyı  tüm kamu kurum ve kuruluşları ile valiliklere gönderdi.

Kovid 19 korona testi yapma yetkisi olan merkezler açıklandı

Sağlık Bakanlığının yazısında, salgınla mücadele kapsamında Kovid-19 (koronavirüs)  testinin yurt dışı seyahati yapacak olan kişilere (giden/gelen), profesyonel sporculara müsabaka öncesi olası şüphe ve taramalarında ve sadece Kovid-19 hastalığı şüphesiyle başvuran kişilere, mikrobiyoloji Laboratuvar ruhsatı olan tüm kuruluşlarda, Genetik Hastalıklar Tanı/Değerlendirme Merkezlerinde ve Tıbbi Biyokimya Laboratuvarlarında yapma iznini verildiği hatırlatıldı.

Kovid 19 test bedeli  250 TL

Kamu sağlık hizmetleri fiyat tarifesinde Kovid-19 koronavirüs hastalığı pandemisi kapsamında kişilerin talepleri üzerine yapılacak olan Kovid-19 RT- PCR testleri için düzenleme yapıldığını  hatırlatan Sağlık bakanlığı yazısında, katma değer vergisi (KDV) ve S908116 kodlu Kovid-19 izolasyonu işlem bedeli dahil olmak üzere Kovid-19 test bedelinin 250 Türk lirası olarak belirlendiği kaydedildi.

Kovid 19 testi fiyat tarifine uymayan özel kuruluşlara yaptırım uygulanacak

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 testi için sağlık kuruluşlarına başvurularda, belirlenen fiyat tarifesinin dışındaki uygulamalar için yaptırım uygulanacağını bildirdi.

 

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!