1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Kripto Paralardaki Düşüş Alım Fırsatı Mı?

Kripto Paralardaki Düşüş Alım Fırsatı Mı?

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasında görülen sert düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Son 24 saat içinde hem Bitcoin hem de diğer altcoinlerin çoğu inanılmaz bir düşüş yaşadı ve kripto para piyasasının hacminde büyük ölçekli bir daralma yaşandı. Yatırımcılar bu düşüşün kısa süreli bir düzeltme mi yoksa devam edecek bir değer kaybı mı olduğunu merak ediyor. Düşüşün devam edeceğini iddia eden analistler olduğu gibi kripto paralarda kısa süreli bir düzeltme yaşandığını ve yeniden yükselişe geçeceklerini düşünen analistler de var.

Kripto Paralardaki Düşüş Alım Fırsatı Mı?

Kripto para piyasasında son 24 saat içinde yine beklenmedik gelişmeler yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in son haftalarda gösterdiği inanılmaz yükselişin ardından ciddi oranda değer kaybetmesi diğer coinleri de olumsuz açıdan etkiledi. Kripto para piyasası 1 gün içinde ciddi daralma yaşadı.

Analistlerin tahminlerinin çok daha üzerinde performans gösteren Bitcoin, 42bin dolar seviyesine kadar yükselmişti. İnanılmaz bir yükseliş gösteren lider kripto para birimi dün gece saatlerinde beklenmedik bir düşüş yaşamaya başladı ve %20 oranında değer kaybetti. Bitcoin’in %20 değer kaybetmesinin ardından kısa sürede %5 yükseliş yaşaması ile yatırımcıların kafaları yeniden karıştı. Bitcoin gibi Ethereum ve diğer altcoinlerin de hızlı ve beklenmedik fiyat değişimleri yaşaması bu düşüşün devam edip etmeyeceği noktasında kafa karışıklığı yarattı. Yatırımcıların endişelenmeye başladığı konu ile ilgili, analistler ise farklı yorumlarda bulunuyor. Kripto para piyasasında kısa süreli bir düşüş yaşandığını ve yeniden yükseliş görüleceğini iddia eden analistler olduğu gibi, yıl sonuna kadar düşüşün devam edeceğini belirten analistler de var.

Bitcoin Üzerinde Sert Bir Satış Baskısı Var?

Bitcoin’deki ani fiyat değişiklikleri ile ilgili değerlendirme yapan isimlerden biri kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Hsaka oldu. Hsaka Bitcoin’in yaşadığı satış baskısına değindi. Coinbase borsasında her dakika 200 Bitcoin satıldığını belirten Hsaka, Bitcoin üzerinde ciddi bir satış baskısı olduğunu belitti. Hsaka gibi Mati Greenspan da Bitcoin’in hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve bunun satış baskısının sonucu olduğunu aktardı.

Tom Lee: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar %50 Oranında Düşüş Yaşayabilir

Bitcoin’in yaşadığı düşüşten sonra fiyat hareketliliğinin nasıl devam edeceğini değerlendiren isimlerden biri de Tom Lee oldu. Tom Lee Bitcoin fiyatındaki düşüşün devam edeceğini ve yıl sonuna kadar Bitcoin’in %50 oranında düşüş yaşayabileceğini belirtti. Bununla beraber ünlü isim şimdilik Bitcoin’in aleyhine görünen göstergelerin kısa sürede değişebileceğini de belirtti.

Josh Rager: Kripto Paralardaki Düşüş Kısa Sürecek

Kripto paraların yaşadığı sert düşüş ile ilgili değerlendirmesini paylaşan diğer analist Josh Rager ise yaşanan sert düşüşün bir süre daha devam edebileceğini ancak uzun vadede yeniden yükseliş görüleceğini belirtti. Rager düşüş trendinin uzun sürmeyeceğini düşünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap