Kurumsal Şirketler Neden Bitcoin Alıyor?

Kurumsal Şirketler Neden Bitcoin Alıyor?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor CNBC ile gerçekleştirdiği söyleşide kurumsal şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kripto para camiasında tartışma yaratan konulardan biri olan kurumsal yatırımcıların Bitcoin rezervi alması hakkında samimi açıklamalar yapan Saylor bazı kurumsal firmalara da eleştiri sundu. Bitcoin’in fiat paralar karşısında daha güçlü olduğunun altını çizen ünlü CEO, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e nasıl baktıkları ile ilgili açıklama yaparak bu yıl Bitcoin rallisinin sonunun 2017 yılındaki gibi olmayacağını da belirtti. Bitcoin’in güvenilirlik sorunu hakkında da düşüncelerini paylaşan Saylor, altına olan güvenini kaybettiğini ve Bitcoin’in daha avantajlı olduğunu söyledi.

Michael Saylor: Fiat Para Birimlerini Benimseyen Şirketler Sermaye Eritiyor

Michael Saylor Bitcoin rezervlerinin neden kurumsal firmalar tarafından bu kadar çok tercih edildiği ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hala Bitcoin’e yatırım yapmayan ve fiat parayı benimseyen şirketleri de eleştiren Saylor, Bitcoin’in %100 kazandırdığını söyledi.

Michael Saylor Tesla, Google ve Apple gibi şirketlerin hepsinin aynı soruna sahip olduklarını söyleyerek hepsinin büyük bir nakit yığınına sahip olduğunu belirtti. Sahip oldukları nakit yığını yüzünden her yıl %15 ve %20 civarında kayıpla karşı karşıya kaldıklarını belirten Saylor Bitcoin’in ise %100 kazandırdığını açıkladı. Bitcoin’e yatırım yapılmasının doğru hamle olduğunu belirten Saylor, fiat paralardansa Bitcoin’in çok daha kazançlı olduğunun da altını çizdi.

Saylor: Kurumsal Şirketler Bitcoin’i Uzun Vadeli Yatırım Olarak Görüyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor 2020 yılındaki Bitcoin rallisinin değişen özelliklerine de değindi. Saylor Bitcoin’in yatırımcı portföyünün ve yatırım amaçlarının değiştiğini aktararak bu yıl 2017 rallisinde olduğu gibi çöküş yaşanmayacağını aktardı. Michael Saylor Bitcoin’de kurumsal yatırımcı etkisinin bariz şekilde görüldüğünden bahsederek Bitcoin yatırımcı portföyünün artık kurumsal ve deneyimli yatırımcılardan oluştuğunu ve bu yatırımcıların Bitcoin’e uzun vadeli yatırımlar yaptığını aktardı.

Bitcoin’in Güvenilirlik Sorunu Var Mı?

Michael Saylor söyleşi sırasında Bitcoin güvenilirliği ile ilgili sorulan soruları da yanıtladı. Saylar Bitcoin’in güvenilirlik sorunu ile ilgili olarak, sektörün bu sene olgunlaştığını ve karakteristik özelliklerinin değişmeye başladığını söyledi. Birçok milyarderin ve kurumsal yatırımcının Bitcoin sektörüne girmesine dikkat çeken Saylor bu isimlerin belirsizlik yüzünden burada olmadıklarını söyledi. Kurumsalları ve milyarderleri çeken şeyin spekülasyon olmadığını belirten Saylor Bitcoin’in güvenilir bir yatırım aracı olduğunu belirtti.

Saylor: Bitcoin Altından Daha Avantajlı

Michael Saylor Bitcoin ile ilgili olarak altının güvenilirliğini kaybetmeye başladığı çok doğru bir zamanda ortaya çıktığını ve altından çok daha avantajlı özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!