Lideri Geçen Altcoin YFI’nin Tahmini Basamakları

Lideri Geçen Altcoin YFI'nin Tahmini Basamakları
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi sektörünün fazlasıyla popüler altcoini olan Yearn.finance (YFI) beklenen hamlesini gerçekleştiriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geçebilen tek altcoin olan YFI, parabolik bir hale doğru geliyor. Fiyatı 30 bin dolara yaklaşan altcoine, büyük yatırımlar yapılıyor. Bu, kısa süre önce belirlenen 7 bin 50 dolarlık en düşük seviyelerden, devasa bir yükselişe işaret ediyor!

Yearn.finance’taki (YFI) son toparlanma emareleri, tüm “mavi çipli” DeFi sektörü altcoinleri, düşük seviyelerden yoğun toparlanma emareleri gördükçe meydana geldi. Analistlere göre bu durum, bütün sektörün yakın vadede tekrardan canlanabileceği anlamına geliyor.

Öngörülen Direnç Bölgesi 30 Bin Dolar

YFI’nin son çıkış hamlesinin sebebi hala tam olarak bilinmese de YFI’nin kurucusunun, DeFi sektörünün opsiyon ticaretine yönelik yaptığı açıklamalar nedeni ile YFI’nin bu hamleyi gerçekleştirdiği düşünülüyor. Analistlerin şimdi izlediği en önemli direnç noktası ise 30 bin dolar seviyesi olarak görülüyor. Bu bölgedeki destek ve direnç, daha önce oldukça yoğundu ve bu bağlamda, direnç bölgesi üstünde veya altında bir kırılma noktası oluşacak. Analistlere göre; YFI’da 30 bin dolarlık bir deneme hamlesini hala yakın olma ihtimali bulunuyor. YFI’nin buradaki satış baskısına vereceği tepki, muhtemelen orta vadeli hareketliliği belirleyecek.

YFI’deki %14’lük Artış oranı Ciddi Bir Yükseliş Anlamına Geliyor

Yearn.finance (YFI) tokeni, şu sıralarda 28 bin 400 dolarlık bir seviyede bulunuyor. Bu da altcoinin mevcut fiyatı ile %14’lük bir artış oranı ile işlem gördüğünü gösteriyor. Bu artış oranı, altcoinin en düşük seviyesi olan 7 bin 500 dolarlık en düşük seviyesinden, ciddi bir yükseliş anlamına geliyor.

Boğaların 30 Bin Dolardaki Hamlesine Bağlı

Yakın vadede, YFI tokenin yöneliminin ne tarafa olacağı, büyük oranda boğaların 30 bin dolardaki bir redde engel olup olmayacağına bağlı olacak gibi görünüyor. Bu seviye, analistlerin yakından takip ettiği bir direnç bölgesi seviyesidir.

Chase NL YFI’yi Değerlendirdi

Ünlü analist Chase NL, yeni analizinde YFI için temkinli olmaya başladığını duyurdu. Analist, YFI’nin yükseliş hareketinin, boğaların 30 dolara doğru fiyatı hareketlendirmesi ile yavaşlayabileceğini düşünüyor. YFI, diğer altcoin birimleri için bir referans noktasına geldiği için, önümüzdeki birkaç gün içinde bütün DeFi sektörüne öncülük edecek. Ünlü analist Chase NL, konuyla ilgili; “YFI hakkında hızlı güncelleme: bu yüksek salıncakta longlarımın %60’ını kapattım, biraz kar elde etmek için iyi bir yer olduğunu düşünüyorum. Çalışmaya devam etmek istiyorsa şimdi 30 bin dolar alanını hedefleyecek.” sözlerini dile getirdi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!