Litecoin Ne Zaman Çıktı?

Litecoin Ne Zaman Çıktı?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2011 yılında piyasaya sürülen Litecoin, Bitcoin modeline dayalı alternatif bir kripto para birimidir. Litecoin, bir MIT mezunu ve Charlie Lee adlı eski bir Google mühendisi tarafından oluşturulmuştur. Litecoin, herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmeyen açık kaynaklı bir küresel ödeme ağına dayanmaktadır. Litecoin, daha hızlı blok oluşturma oranı ve bir çalışma kanıtı olarak scrypt kullanımı gibi açılardan Bitcoin’den farklılık göstermektedir. Bununla birlikte, hala Bitcoin’in yanı sıra en önemli beş sanal para biriminden biri olarak yerini korumaktadır.

Litecoin’in Nasıl Çalışır?

Teknik açıdan Litecoin, Bіtсоіn (BTC) gibi çalışmaktadır. LTC olarak da bilinen Litecoin, merkezi olmayan bir eşler arası kripto para birimi ve ödeme ağıdır. Litecoin çalışma sistemi;

  • Litecoin kullanılarak yapılan işlemler, blok zinciri olarak bilinen halka açık bir defterde anonim olarak kaydedilir ve doğrulanır. Bu, paranın hükümet veya banka gibi herhangi bir üçüncü taraf otoriteden geçmeden el değiştirmesine izin verir.
  • İşlemleri işlemek için bilgisayarlar kriptografik görevleri çözer ve madencilik olarak bilinen bir faaliyette Litecoins ile katkılarından dolayı ödüllendirilir.
  • Litecoin, kripto para birimlerine erişmek için kullanılan, sahibinin özel anahtarlarını tutan bir cüzdanda, bir yazılım programında veya donanım cihazında saklanır.

LTC kripto parası, Bitcoin gibi çalışır, ancak işlemleri çok daha hızlı işlenir. Bu, Litecoin’i ticaretin yanı sıra para birimi olarak kullanım için en çekici Altcoinler’den biri yapmaktadır.

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yalnızca litecoin sahibi olmakla ilgileniyorsanız, muhtemelen Coinbase gibi bir borsadan satın almanız gerekmektedir. Öte yandan, litecoin madenciliğinde elinizi denemek istiyorsanız, kar elde etmek için gerekli zamana ve kaynaklara sahip olduğunuzu düşündüğünüz, litecoin ağını merkezi olmayan veya merak duygusundan uzak tutmaya yardımcı olmak istediğiniz için birtakım öneriler bulunmaktadır. En temel kavram olarak, makinenin madencilik gücü ne kadar yüksekse, madenciler için değerli şeyler kazanma şansı o kadar artmaktadır.

Litecoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Litecoin’inizi saklamak için cüzdan olarak bilinen bir yere ihtiyacınız olacak. Güvenlik ve rahatlık açısından ödünler getiren bir dizi seçeneğiniz var. En iyi denge muhtemelen Litecoin Core istemcisini indirmektir. Litcoin Core, litecoin için en saygın cüzdan yazılımıdır ve nispeten güvenli olduğunu gösterir. Litecoin gönderip almak için kullanılabilir, bu da onu nispeten uygun hale getirir. Ağ ile senkronize olduğu sürece, litecoin’in genel sağlığına da katkıda bulunur.

Litecoin Kar Oranı Nasıl Hesaplanır?

Litecoin madenciliği operasyonunuzun karlılığını hesaplamak bir dizi faktöre bağlıdır. Bu faktörler:

  • Hash Oranı
  • Havuzun talep ettiği ücretler
  • Elektrik maliyeti
  • Ekipmanların ön maliyeti
  • Litecoin maliyeti

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!