LocalBitcoins Nasıl Kullanılır? – LocalBitcoins Kullanımı

LocalBitcoins Nasıl Kullanılır? - LocalBitcoins Kullanımı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LocalBitcoins kullanmak isteyenler hem Bitcoin alımını hem de satışını LocalBitcoins ile yapabilmektedirler. LocalBitcoins ile Bitcoin alım satım işlemleri aracı olmadan peer to peer yani kişiden kişiye yapılabilmektedir. Bu sebeple LocalBitcoins; Bitcoin alım satım işlemlerinin yapılabildiği bir Pazar yeri olarak sayılabilmektedir. Kişi kendi bankası ile işlem yapan bir alıcı ya da satıcı tercih ettiğinde, 7/24 havale yöntemi ile Bitcoin alımı yapabilmektedir.

LocalBitcoins’e Nasıl Üye Olunur?

LocalBitcoins’e kayıt olmak için öncelikle https://localbitcoins.com adresine giriş yapılmalıdır. Ardından ana sayfada bulunan sign up free butonuna tıklanmalıdır. Açılan sayfadaki formun doldurulması gerekmektedir. Kullanıcı adı, e-mail adresi, şifre bilgileri istenmektedir. Ben robot değilim kutucuğu işaretlenmeli ve sonrasında register butonuna tıklanmalıdır. Yaklaşık 1 dakika içerisinde LocalBitcoins’e kayıt olabilmek mümkün olmaktadır. Kayıt olduktan sonra giriş yapıldığında bağlanılan ülkeye göre o ülkenin kullanıcıları görülebilmektedir. Alıcı ve satıcı olmak üzere iki farklı müşteri kitlesinin üye olarak bulunduğu bir platformdur. Buy Bitcoins online in Turkey ya da sell Bitcoins online in Turkey başlıkları altından online Türk kullanıcılar ile kripto para alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

LocalBitcoins Kullanıcılarının İşlem Sayılarının ve Memnuniyet Oranlarının Önemi Nedir?

LocalBitcoins kullanıcılarının işlem sayıları ve memnuniyet oranları, kullanıcı isimlerinin yan kısmında bulunmaktadır. Bitcoin alım satım işlemleri yapılacağı zaman bu sayılara dikkat edilerek kullanıcı seçilmelidir. LocalBitcoins’te işlem sayısına ve memnuniyet oranına göre bir kullanıcı belirlendikten sonra bu kullanıcının ismine tıklanmalı ve profiline giriş yapılmalıdır. Ardından eğer Bitcoin alımı yapılmak isteniyor ise buy Bitcoins online from kullaniciadi başlığına tıklanmalıdır. Bitcoin satmak için ise sell Bitcoins online to kullaniciadi butonuna tıklanmalıdır. Alım satım yapılmak istenen Bitcoin miktarı girildikten sonra send trade request butonu aracılığı ile kullanıcıyla iletişime geçilebilmekte ve hatta pazarlık yapılabilmektedir.

LocalBitcoins Hesabının Güvenliği Nasıl Arttırılır?

LocalBitcoins hesabını daha güvenli hale getirebilmek için kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir. Bunun için hesaba giriş yaptıktan sonra edit profile butonuna tıklanmalıdır. Ardından two-factor authentication özelliğini de etkinleştirerek LocalBitcoins hesabı çok daha güvenli hale getirilebilmektedir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!