Marmarabirlik’te 25 Milyon Dolar Dış Satım

Marmarabirlik'te 25 Milyon Dolar Dış Satım
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 2020 yılında gerçekleştirilen ihracat ile ilgili açıklama yaptı. Bu sene birçok farklı ülkeye satış gerçekleştiren kooperatifler birliği 25 milyon dolarlık dış satım miktarına ulaştıklarını açıkladı. Bu yıl 58 ülkeye ürün ihracatı yaptıklarının belirtildiği açıklama toplam ihracat miktarı ve geliri paylaşıldı. Dış ticarette ilk kez anlaşma yapılan ülkelerin de olduğunun aktarıldığı açıklamanın ardından Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa da konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Marmarabirlik 2020 yılın toplam 58 ülkeye 9 bin ton ürün satışı gerçekleştirdi. Ticaret hacminde büyüme gösteren Marmarabirlik, bu satışlardan 25 milyon dolarlık gelir elde ederek, ülke ekonomisine ciddi oranda katkı sağladı. Pandemi sürecine rağmen dış satım oranında yüksek rakamlara ulaşan Marmarabirlik’ten yapılan açıklamada hedeflerin daha da yüksek olduğu belirtildi.

Marmarabirlik 2020 Yılında İhracatını Arttırmayı Başardı

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 2020 yılında Covid-19 salgın sürecinin etkim olması ve dış satım oranlarının kötü etkilemesine rağmen ciddi bir ihracat oranına ulaşarak büyüme kaydetti. İlk defa dış satım yapılan ülkelerin de olduğu 2020 yılında 25 milyon dolarlık dış satım oranı ile geçen yıla oranla %25 büyüme sağlandı.

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 2020 yılında Güney Kore, İrlanda, Liberya ve Gabon’a ilk kez dış satım gerçekleştirildiğini belirterek, ihracatın geçen yıla göre %25 artış ile 25 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Salgın sürecindeki engellere rağmen yüksek bir dış satım oranına ulaşan Marmarabirlik yaptığı açıklama ile hedeflerinin daha da yüksek olduğunu belirtti. Marmarabirlik 2020 dış satım rakamlarının açıklanmasının ardından Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa da konu ile ilgili açıklama yaparak, dış satım miktarını değerlendirdi.

Hidamet Asa: İhracat Hedeflerimizle Daha Çok Destek Sağlayacağız

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa konuşmasında rekabet gücü, satış ve karlılığı arttırmak için çalışmaya devam ettiklerini ve hedeflerinin yüksek olduğunu belirtti. Her yıl ihrcat yaptığı ülkelerin sayısını arttıran Marmarabirlik’in ülkeye ciddi oranda döviz girdisi sağladığını aktaran Asa, hedeflerinin yüksek olduğunu ve ilerleyen süreçlerde ortaklarını daha fazla destekleyeceklerini aktardı.

Marmarabirlik Dış Pazarda Tercih Edilen Bir Marka Haline Geldi

Hidayet Asa konuşmasında Marmarabirlik’in dış pazarda gelişen konumu hakkında da açıklama yaptı. Marmarabirlik’in her geçen gün dış pazarda daha çok tercih edilen bir marka haline geldiğini vurgulayan Asa, dış pazarda kilit bir rol oynadıklarını belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!