McCalep XRP Satmayı Neden Durdurdu?

McCalep XRP Satmayı Neden Durdurdu?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple ve Stellar kurucusu Jed McCalep XRP satışını durdurdu. Ripple’dan ayrıldıktan sonra şirketten almış olduğu 9 milyar adet XRP’yi satmak isteyen McCalep şirketin zarar görmemesi için Ripple ile anlaşma yapmıştı. McCalep’ın tüm XRP’yi aynı anda piyasaya sürmesinden endişelenen Ripple McCalep ile yasal bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre satış süreci belirlenmişti. Bir süredir düzenli devam eden satışlar 3 gün önce ise son buldu.

McCalep’ın Cüzdanı 3 Gündür Pasif

Jed McCalep hergün aynı saatte gerçekleştirdiği XRP satışlarını durdurdu. Anlaşmaya göre Ripple’ın Jed McCalep’a XRP göndermek için hangi cüzdanı kullandığı ve McCalep’ın borsaya para göndermek için hangi cüzdanı kullandığı biliniyor. Bu cüzdanları XRP Ledger ağı üzerinden takip etmek de mümkün oluyor. Cüzdanlarla ilgili en güncel incelemeye göre ise McCalep’ın cüzdanı 3 gündür pasif, yani XRP satış işlemi gerçekleştirilmiyor. McCalep’ın XRP satışlarını durdurması SEC davası ile bağlantılı şekilde yorumlandı.

Stellar Kurucusu McCalep XRP Satışını Neden Durdurdu?

Ripple şirketinden ayrıldıktan sonra Stellar’ı kuran Jed McCalep’ın uzun süredir düzenli şekilde devam ettirdiği XRP satışlarını durdurması piyasada hem şaşkınlık yarattı hem de satışları neden durdurğunu merak konusu oldu. McCalep satışları durdurması ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. McCalep’ın XRP satışlarını durdurması ile ilgili bir açıklama yapmamasının ardından merak edilen konulardan biri de XRP satışlarını kendi istediği ile mi durdurduğu oldu. Kripto para piyasasındaki birçok insan satışları neden durdurduğu üzerine değerlendirmelerde bulunmaya devam ediyor.

Kripto para araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou Jed McCalep’ınn XRP satışlarını durdurması ile ilgili olarak kendi yorumlarını paylaştı. Hadjiloizou McCalep’ın XRP satışlarını kendi istediği ile durdurmamış olabileceğini, Ripple XRP göndermediği için durdurmak zorunda kalmış olabileceğini belirtti. Araştırmacı Ripple’ın işlemleri durdurmak zorunda kalmış bile olabileceğini aktardı.

Jed McCalep SEC Davası Yüzünden Mi Satışları Durdurdu?

Stellar kurucusu Jed McCalep’ın satışları durdurduğunu fark eden kripto para kullanıcıları konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunmaya başladılar. Birçok kripto para kullanıcısı XRP satma işlemlerini durdurmasının SEC davası ile ilgili olabileceği yönünde yorum yaptı. Bilindiği gibi SEC tarafından açılan davanın iddianamesinde Brad Garlinghouse ve Chris Larsen dışında kimsenin ismi bulunmuyor. Ripple kurucularından olan Jed McCalep’in dava iddianamesinde ismi bulunmasa da gerçekleştirdiği XRP satışlarından dolayı ceza alabileceği ihtimaline karşı satışları durdurduğu yönünde yorumlar yapılmaya devam ediyor. Bununla beraber Jed McCalep’ın satışları durdurmasının Ripple tarafından alınmış bir karar olabileceği de düşünülüyor. Birçok kripto para kullanıcısından gelen bu yorumlara Ripple ya da Jed Mccalep yanıt vermedi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!