Michael Saylor: Tesla BTC Yatırımı Yapmalı

Michael Saylor: Tesla BTC Yatırımı Yapmalı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microstrategy CEO’su Michael Saylor Fox Business programına katıldı. Programda Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulunan Saylor, sunucu Payne’nin sorularına da yanıt verdi. Payne’nin “Elon Musk Bitcoin alacak mı?” sorusunu da cevaplayan Michael Saylor açıklamaları ile dikkat çekti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan güveni ile sık sık gündeme gelen Michael Saylor Fox Business programında da Bitcoin hakkındaki olumlu açıklamaları ile dikkat çekti. Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı fiyat yükselişinin bir ralliden fazlası olduğunu düşünen Saylor, sunucu Payne’nin Bitcoin ve Tesla hakkındaki sorularını da yanıtladı. Saylor programda Bitcoin’in kurumsal yatırımcıları için son derece güvenli olduğundan bahsederek, fiat paralara karşı sağladığı korumaya da dikkat çekti. Fiat paralarının değişkenliği ve ekonomik belirsizlik karşısında Bitcoin’in son derece güvenli olduğunu açıkladı.

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Güvenli Bir Yatırım Limanı

Fox Business programının sunucusu Charles Payne’ın Michael Saylor’a ilk yönelttiği sorulardan biri Bitcoin’e olan güveni ile ilgili oldu. Michael Saylor Bitcoin’e olan inancını 2 farklı sebep sunarak açıkladı.

Michael Saylor Bitcoin’e olan inancı ile ilgili olarak kripto paranın güvenli bir liman olduğunu belirtti. Kurumsal yatırımcılar için güvenli bir yatırım limanı olarak gördüğü Bitcoin’in her şekilde yükseleceğini ve daha iyi duruma geleceğini belirten Saylor, Bitcoin’in bu şekilde tasarlanmış olduğunu belirtti. Saylor’ın Bitcoin’e olan inancı ile ilgili değindiği diğer bir nokta ise ilk dijital para olması oldu. Bitcoin’in Facebook ya da Google’ın para hali olarak düşünülebileceğini aktaran Saylor, parayı uzun yıllarca hiçbir kayıp yaşamadan saklanabileceğinin de altını çizdi.

Saylor: Bitcoin Fiat Para Birimleri İle Baş Edebilir

Michael Saylor programda Bitcoin’in fiat paralar karşısındaki gücünden de bahsetti. Fiat paraların politik belirsizlikler ve devülasyonlardan etkilenmesine dikkat çeken Saylor, Bitcoin’in bunlarla başa çıkma konusunda önemli olduğunu belirtti. Kurumsal şirketlerinin sahip oldukları fiat paraları Bitcoin’e çevirerek sorunları çözebileceklerini de belirtti.

Michael Saylor Elon Musk Bitcoin Almalı

Michael Saylor programda Payne’nin “Elon Musk Bitcoin alacak mı?” sorusunu da yanıtladı. Elon Musk adına cevap veremeyeceğini belirten Saylor, Tesla şirketinin bilançosunda 20 milyar dolar gibi bir rakam varsa  bunu Bitcoin’e yatırmanın mantıklı olacağını belirtti. Michael Saylor Bitcoin’e yatırım yapmanın doğru bir hamle olacağını belirterek ”yılda paranın %20’sini kaybedeceğini biliyorsan bunu Bitcoin’e yatırmak mantıklı olur” dedi. Elon Musk’ın Bitcoin’e yatırım yapıp yapmayacağı ile ilgili net bir cevap vermeyen Saylor, çok güvendiği Bitcoin yatırımının ise Tesla için doğru hamle olduğunu düşündüğünü belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!