Milli Sporculara Yüzde 100 Burs İmkanı Verilecek

Milli Sporculara Yüzde 100 Burs İmkanı Verilecek
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Eğitim Derneği’nin bugün imza törenini gerçekleştirdiği protokol ile lise ve ortaokul öğrencisi olan ve spor yaşamına devam eden öğrencilere %100 burs verilecek. Daha önce üniversite öğrencileri için başlatılan uygulamanın sınırları genişletilmiş olacak. İmza töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Üniversitelerdeki Sporcu Bursları Güzel Sonuçlar Verdi

Bakan Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlerin ve sporcuların evi olduğunu aktardığı konuşmasında geçen senelerde aynı protokolün sporcu üniversite öğrencileri için yapıldığını belirtti. Vakıf üniversiteleri ile sporcu bursları çalışmalarına daha önce başlandığını ve güzel sonuçlar alındığını açıklayan Bakan Kasapoğlu, sporcu üniversite öğrencilerine sağlanan burslarla ilgili gelinen son noktayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım göstereceği bir toplantı ile değerlendireceklerini açıkladı.

Üniversite öğrencisi sporculara verilen burslarla ilgili çalışmaların iyi gittiğini aktaran Kasapoğlu, imzalanacak yeni protokol ile bursların daha genç öğrencilere de sağlanacağını ve öğrencilerin spor yaşamları ile eğitim hayatları arasında sıkışmasının önüne geçmeyi hedeflediklerini aktardı.

Bakan Kasapoğlu: Sporcu Bursları Üniversitelerle Sınırlı Kalmayacak

Bakan Kasapoğlu imza töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında milli sporculara verilecek bursların üniversitelerle sınırlı kalmayacağını vurgulayarak, her zaman gençlerin yanında olduklarını vurguladı. Özel Eğitim Derneği’ne bağlı olan özel okul ve kolejlerde atılacak adımlar ile sporcu burslarının kapsamının genişletilmesinin amaçlandığını aktaran Bakan Kasapoğlu, sporcu burslarının lise ve ortaokullara da yayılan bir uygulama haline geleceğini söyledi. Türk gençleri ve sporcuları için heyecanlı olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, 2020 yılının Covid-19 salgını sebebi ile zor geçtiğini ancak yaşanan zorlukların sporcu gençler için avantaja çevrilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Bakan Kasapoğlu yapılan çalışmalar ile sporcu gençlerin çok daha önemli noktalara ilerleyeceğini de belirtti.

Spor ve Eğitim Camiasının Ortak Çalışmaları Devam Edecek

Spor ve Gençlik Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu konulmasında spor ve eğitim camiasının işbirliğinin devam edeceğini de belirtti. Eğitimin de spor yaşamının da uzun süreçler olduğunu aktaran Kasapoğlu sporcuların ulaşmak istedikleri hedefler için çok erken yaşlarda disiplini ve düzenli bir çalışmaya ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. Gençlerin hem spor yaşamlarını devam ettirmesi hem de farklı meslek erbaplarına dönüşmesi noktasında kendilerine büyük sorumluluk düştüğünü belirten Kasapoğlu, yapılan çalışmalarla sporun ve sporcuların geleceklerinin daha aydın olmasının hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!