NASA’dan Yeni Güneş Depremleri Açıklaması

NASA'dan Yeni Güneş Depremleri Açıklaması
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzay araştırmaları devi NASA Güneş depremlerinin gerçekleştiği yüzey hakkında açıklama yaptı. NASA önceki araştırmalarda belirtildiği gibi Güneş depremlerinin yüzeyde değil, Dünya’da da olduğu gibi Güneş’in iç katmanlarında gerçekleştiğini açıkladı. NASA’dan gelen yeni açıklama ile beraber Güneş depremleri ile ilgili önceki araştırmalar önemini kaybetti. Çalışmalar devam etse de henüz Güneş depremlerinin nedeni ile ilgili ise veri yok, nedeni bilinmiyor.

Güneş Depremleri Yüzeyde Değil İç Katmanlarda Gerçekleşiyor

NASA Güneş depremleri ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Güneş depremleri ile ilgili uzun süredir devam eden araştırmalar bu bilgi ile yenilendi. NASA’dan yapılan açıklamada daha önce Güneş’in yüzeyinde gerçekleştiği düşünülen depremlerin aslında iç katmanlarda gerçekleşiyor olduğu belirtildi.

NASA Güneş depremleri ile ilgili oldukça eski dönemlerden beri çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Bununla beraber NASA’nın önceki araştırmalarında depremlerin Güneş yüzeyinde gerçekleştiği açıklanmıştı. Yeni yapılan araştırmalarda ise depremlerin Güneş’te yaşanan patlamalardan kısa bir süre sonra ve iç yüzeyinde gerçekleştiği ortaya çıktı. Güneş depremleri de tıpkı Dünya’da olduğu gibi gezegenin iç katmanlarında gerçekleşiyor. NASA’nın yapılan son araştırmaların verilerini açıklaması ile beraber Güneş depremleri ile ilgili algı da tamamen değişmiş oldu.

Güneş Dinamikleri Rasathanesi Yeni Bilgiyi Ortaya Çıkardı, Çalışmaları 2011 Yılında Başlamıştı

NASA’nın Güneş depremleri ile ilgili olarak açıkladığı yeni bilgiler NASA tarafından kurulan Güneş Dinamikleri Rasathanesi’nin çalışmaları ile ortaya kondu. Bilindiği gibi NASA, Güneş’te yaşanan sarsıntılar ile ilgili incelemeleri 2010 yılından beri Güneş Dinamikleri Rasathanesi verilerine göre açıklıyor. Güneş’in yüzeyinde gerçekleştiği düşünülen depremlerin iç katmanlarda gerçekleştiği ise rasathanenin sarsıntıların Güneş’in 1.130 kilometre içinde gerçekleştiğini keşfetmesi ile ortaya çıktı. Güneş Dinamikleri Rasathanesi misyonu ile uzay araştırmalarına yeni bir bakış açısı kazandırmış oldu.

Güneş Depremlerinin Nedenin Henüz Bilinmiyor

Güneş depremleri ilk olarak 2011 yılında gündeme geldi ve o dönemlerden beri konu ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bilindiği gibi 2011 yılında Güneş Dinamikleri Rasathanesi Güneş’te yaşanan depremlerle ilgili sarsıntılarla ilgili ölçüm yapmayı da başarmıştı. O dönemden bu zamana elde edilen veriler karşılaştırılıyor ve güneş depremleri ile ilgili yeni gelişmeler meydana geliyor. NASA’nın güneş depremlerinin yüzeyde yaşanmadığını açıklaması önemli bir gelişme olmakla beraber asıl soru depremlerin neden yaşandığı olmaya devam ediyor. Şuan için ise Güneş depremlerinin nedenleri ile ilgili bulgu yok. Bilim adamları konu ile ilgili çalışmalarına devam etse de depremlerin neden gerçekleştiği henüz bilinmiyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!