Neils Christensen Olası Altın Fiyatlarını Değerlendirdi

Neils Christensen Olası Altın Fiyatlarını Değerlendirdi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurtiçi piyasalarda altın fiyatları, ons altındaki hareketlenmelerden ve dolar kurundaki değişimlerden etkilenerek yönünü buluyor. Arz talep eğrisinde oluşan pozisyonlar da bu fiyatlanmaları destekliyor. Altın fiyatlarında, dış etkenlere bağlı olarak yaşanan değişimler sonrası elinde altın bulunan yatırımcılar bu düşüşler sonrası endişeye kapılırken, altın almak isteyen yatırımcılar bu düşüşleri bir fırsat olarak değerlendiriyor. Düğün sahipleri, küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar, uzmanlardan ve yatırım şirketlerinden gelen altın analizlerini değerlendiriyor. Kitco editörü Neils Christensen de bu kapsamda, bugünkü yazısında ons altın fiyatlarını ve yaşanan düşüş sonrası yenilenen hedefleri değerlendirdi.

Chirstensen: “Gözler 1.750 Dolar Seviyesine Çevrildi”

Neils Chirstensen, bugünkü yazısına; “Altın fiyatları Cuma günü, Temmuz ayından beri en düşük seviyeye ulaştı. Altında oluşan satış baskısı, fiyatların ons başına 1.850 dolardan kritik bir destek ile düşmesinden sonra Pazartesi günü başladı. Piyasalar, Cuma günü ons altın fiyatında 1.810 dolardan başlayan düşüş ile bir sonraki kritik destek seviyesi olan 1.800 dolara geldi fakat düşüş trendinde azalma gözlemlenmedi. Analistler ve alım satım yapan yatırımcılar şu sıralar gözlerini, Ağustos ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen aşağısında bulunan 1.750 dolara çevirdi.” ifadeleri ile giriş yaptı.

Ünlü Analist Altının Cuma Günkü Hareketini Değerlendirdi

Ünlü analist ve Kitco editörü Christensen, yazısında altın piyasasını değerlendirdi. Ünlü analist değerlendirmelerinde; “Altın piyasası, bu kısaltılmış tatil işlem haftasını bir haftalık temel noktada bitiriyor olsa dahi, bazı analistler, işlem hacmi son derece düşük olduğu için yatırımcıların Cuma günkü satışları çok büyük bir dikkatle incelemeleri gerektiğini dile getiriyor. Altının Cuma günkü hareketi, ABD Doları’ndaki zayıflığa rağmen meydana geldi. Bazı analistlere göre, altının son 4 ayın en düşük seviyesinden işlem görmesi için temel bir faktör bulunmuyor.” sözlerine yer verdi. Ünlü analist, altını değerlendirdiği yazısında; “Altın fiyatları zayıflamaya devam ederken, uzun vadeli öngörülerin revize edildiğini bile görmeye başladık. Haftanın en büyük olayı, Salı günü Bank of America’nın aşı haberleri sebebi ile 2021 yılının sonlarına doğru 3 bin dolarlık altın hedefini terk ettiğini açıklamasından sonra geldi.” ifadeleri ile devam etti.

Açıklamalar Sonrası Ons Altın ve Yurtiçi Güncel Altın Fiyatları

Kitco editörü Neils Christensen’in bugünkü yazısının ardından, ons altın ve yurtiçi altın fiyatları şöyle:

  • Ons altın alış fiyatı 1.770,55 dolar – satış fiyatı 1.770,97 dolar
  • Gram altın alış fiyatı 444,12 TL – satış fiyatı 444,22 TL
  • Çeyrek altın alış fiyatı 722,00 TL – satış fiyatı 730,50 TL

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!