Netflix’in dijitalden geleneksel yayına dönüşü şaşırttı

Netflix'in dijitalden geleneksel yayına dönüşü şaşırttı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Netflix’in Fransa’da  test yayınına başladığı geleneksel gerçek zamanlı yayının ardından Netflix   geleneğe yenikmi düştü yorumları yapıldı

Dijital yayından gerçek zamanlı yayına şaşırtıcı dönüş

geleneksel izleme alışkanlıklarını değiştirdiği düşünülen Dijital yayın platformu Netflix  “Direct” isimli geleneksel televizyon kanalı gibi yayın yapma özelliğini Fransa’da test etmeye başladı.

Daha önce içerik bulmayı kolaylaştıracak başka özellikler de getiren Netflix, dijital platformdan  izlemek amacıyla içerik bulmakta zorlanan kullanıcıları hedefleyen özellik gerçek zamanlı yayın yapmaya başlıyor

Netflix’in yayıncılık alanına getirdiği yenilikler her ne kadar geleneksel televizyon yayınlarının ömrünü sonlandırdığı düşünülmüşse de yeni özelliği test etmeye başlaması bu  iddiayı yeniden tartışmaya açmış oldu.

Abonelerin yarısı şifresini başkalarıyla  paylaşıyor

Dijital yayının en önemli sorunlarından birisi olan şifre payşaımından Netflix’te rahatsız. Netflix’e göre abonelerin yarısı şifresini başkalarıyla  paylaşıyor

Fransızlara özel içerik keşfini  kolaylaştıracak özellikler

Direct özelliği yalnızca Fransa’da belirli sayıda bir izleyici grubuyla test edilecek ve izleyicilere önceden hazırlanmış Netflix içerikleri gerçek zamanlı olarak sunulacak.  9 milyon kullanıcısı ile Fransa Netflix’in en önemli pazarlarından biri konumunda. Buna rağmen Fransızlar için geleneksel biçimde televizyon izlemek de popülaritesini korumaya devam ediyor.

Netflix’in bu kararı, binlerce içerik arasından iyi bir film veya dizi seçmekte zorlanan kullanıcıların varlığı geleneksel televizyon izleme alışkanlıklarının henüz ortadan kalmadığını gösteriyor.

Aralık ayında kapsamı genişletilecek

Gerçek zamanlı yayın 5 Kasım’da Fransa’nın belirli bölgelerinde test edildi ve Aralık’ta daha geniş bölgelere yayın yapacak şekilde hazırlanacak.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!