Nourel Roubini Bitcoin’i Yerden Yere Vurdu

Nourel Roubini Bitcoin'i Yerden Yere Vurdu
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini Bitcoin hakkındaki çarpıcı açıklamaları ile gündeme geldi. Bitcoin’e karşı önyargılı tavırları ve sert eleştirileri ile bilinen Roubini, kripto parada gerçekleşen fiyat yükselişine dair fikirlerinin değişmediğini açıklayarak, Bitcoin’deki fiyat artışının sebebinin ise manipülasyonlar olduğunu belirtti.  Bitcoin’i değer deposu, ödeme aracı ya da para birimi olarak görmediğini açıklayan Roubini Bitcoin hakkındaki tek gerçekliğin spekülasyonlar olduğunu söyledi.

Nouriel Roubini: Bitcoin Varlık Dahi Değil

Nobel ödüllü ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarda yine lider kripto para birimi hakkında birçok olumsuz yorumda bulundu. Bitcoin düşmanlığı ile tanınan ünlü ekonomist, Bitcoin’in para birimi değil varlık bile olmadığını iddia ediyor.

Nouriel Roubini Bitcoin’in içsel bir değeri olmadığını iddia etti. İçsel değeri olmayan şeylerin varlık olamayacağını belirten Roubini, Bitcoin’in değer deposu, para birimi ya da ödeme aracı değil varlık bile olmadığını belirtti. Hisse senetleri, gayrimenkul ve değerli metalleri örnek gösteren Nouriel Roubini bu varlıkların sermaye kazancı ya da benzeri bir fayda sağladıklarını ancak Bitcoin’in hiçbir getirisi olmadığını iddia ediyor. Bitcoin söz konusu olduğunda hiçbir fayda ve gelir olmadığına dikkat çeken Roubini Bitcoin hakkındaki tek gerçekliğin spekülasyonlar olduğunu iddia etti.

Bitcoin Fiyatını Manipüle Mi Ediliyor?

Nobel ödüllü ünlü ekonomist Bitcoin hakkında değerli olmadığına dair birçok açıklama yaptıktan ve para birimi olmadığını iddia ettikten sonra lider kripto para birimi hakkındaki tek gerçekliğin spekülasyonlar olduğunu söyledi.

Bitcoin’in son zamanlar yaşadığı yükseliş ve kırdığı rekorlarla ilgili de açıklama yapan Roubini, Bitcoin’in yükselişini kendi kendine doğurduğunu ve manipülasyonlarla yükseldiğini açıkladı. Bitcoin’e olan düşmanlığı ile sık sık gündeme gelen ekonomist Roubini, Bitcoin fiyatının Tether tarafından yaratıldığını iddia ediyor. Tether’in Bitcoin’in fiyatını manipüle etmek için kullanıldığını belirten Roubini bu konuda birçok akademik çalışma olduğunu da açıkladı. Nouriel Roubini Bitcoin piyasasındaki balinaların diğer insanları kontrol ve manipüle ettiklerine inanıyor.

Ünlü Ekonomist Bitcoin’in Çöküşünün Geldiğini Düşünüyor

Lider kripto para birimi hakkında son derece olumsuz açıklamalarda bulunan Roubini, Bitcoin’in çöküşünün geldiğini de belirtti. Bitcoin’i değer deposu ya da ödeme aracı olarak görmeyen, para birimi olduğunu reddeden Roubini Bitcoin’in patlamaya hazır bir balon olduğunu iddia etti. Bitcoin’in balina olarak tanımlanan büyük yatırımcılar tarafından kontrol ve manipüle edildiğini iddia eden Roubini “Hiberbolik bir balonun patlayacağı noktaya çok yaklaştık” dedi. Bitcoin’in çöküşünün kaçınılmaz olduğunu ve hiçbir değeri olmadığını düşünen ekonomist kripto paranın sonunun da yaklaştığını iddia ediyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!