Ocak’ta Joe Biden yerine Trump’un töreni yapılabilir

Ocak’ta Joe Biden yerine Trump’un töreni yapılabilir
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika’da 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerine dair tartışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Kimin yemin töreni? Joe Biden’in mi?  Trump’un mu?

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh  McEnany, Başkan Donald Trump’ın Joe Biden‘ın Ocak ayında yapması planlanan başkanlık yemin törenine katılıp katılmayacağına yönelik soruya öyle cevap verdi ki salonda bulunan herkes şok oldu. McEnany:  “Başkan Trump Ocak’ta kendi yemin törenine katılacak diye düşünüyorum” dedi.

Trump, Biden’in değil kendisinin başkanlık törenine katılacak

Son olarak Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany’den ilginç  bir açıklama geldi. Katıldığı bir televizyon programında  Başkan Donald Trump‘ın seçimi kazanacağı iddiasında bulunan McEnany’e buna rağmen Sunucu Stuart Varney‘in Trump’ın Joe Biden’ın Ocak ayında yapması planlanan başkanlık yemin törenine katılıp katılmayacağına yönelik sorusuna ise Başkan Trump, Ocak’ta kendi yemin törenine katılacaktır diye düşünüyorum” yanıtını verdi.

McEnany’ye göre Trump ikinci dönem başkanlığa hazırlanıyor

McEnany, Ocak ayının yakın olduğunu ve Trump’ın yeniden başkan olarak ikinci bir dönem geçireceğini öne sürerek, açılan davaların bunun ilk adımı olduğunu söyledi. McEnany, “Gerçekten bunu tersine çevirebileceğini düşünüyor musun?” şeklindeki sorruya ise “Kesinlikle düşünüyorum” cevabını verdi. Sözcü McEnany, her yasal oyun yeniden sayılmasının ardından  “Trump’ın kazanacağına inancının daha da arttığını” söyledi.

Trump seçim sonuçlarını kabul etmeyebilir

Trump ortaya çıkacak son seçim sonuçlarını kabul edecek mi etmeyecek mi şeklindeki soruya ise “Başkan Trump için henüz bunu düşünecek durumda değiliz. Oy seçim süreci  takip halinde” cevabını verdi .

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA)’ya göre en güvenilir seçim

Öte yandan Trump ve ekibinin seçimlerde hile ve sahtekarlık yapıldığı iddiaları üzerine ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) tarafından yapılan yazılı açıklamada, 3 Kasım’da ABD’de yapılan başkanlık seçimlerinin Amerikan tarihinin en güvenli seçimleri olduğu belirtilmişti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!