OCC’den Kripto Dünyasına Müjdeli Haber

OCC'den Kripto Dünyasına Müjdeli Haber
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük regülatöründen gelen açıklama kripto para camiasında hem şaşkınlık hem de sevin yarattı. OCC ABD’deki bankaların blockchain altyapısını ve stableconleri kullanmasına izin verdi. ABD’nin en büyük regülatöründen gelen açıklama kripto para dünyasında sevinçle karşılandı.

OCC gerçekleştirdiği basın açıklamasında federal bankaların ödeme vb. işlemlerde blockchain teknolojisini ya da stablecoinleri kullanabileceklerini duyurdu. OCC bankaların değişen ekonomik koşullara uyum sağlamaları gerektiğini belirttiği açıklamasında işlemlerin dijitalleşmesinin ve yeni teknolojilere uygun olmasının önemi vurgulandı. OCC izin verdiği teknolojilerin tanımları, avantaj ve dezavantajları gibi konularda ayrıntılı bir açıklama yaptı. OCC’nin açıklamasının duyulmasının ardından kripto para piyasasındaki birçok isim haberi sevinçle karşıladı. Kripto para uzmanları tarafından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilen bu haber ile ilgili Circle CEO’su Jeremy Allaire detaylı açıklama yaptı.

OCC: Federal Bankalar Stablecoin Kullanabilir

OCC’den gelen açıklamaya göre ABD bankaları dağıtılmış defter teknolojisinin yanı sıra kripto para olarak da bilinen stablecoinleri kullanabilecekler. Federal bankaların stablecoin kullanımına izin veren OCC, tanımlamasında stablecoin için değeri sabit olan kripto para birimleridir dedi. Stok, transfer ve takas gibi işlemleri mümkün kılan ve ödeme kolaylığı sağlayan bu sistem artık ABD bankalarında da kullanılacak.

Regülatör İzin Verdiği Sistemlerin Dezavantajlarını Da Aktardı

OCC ABD bankalarının kullanmasını onayladığı blockchain ve stablecoin ile ilgili farklı açıklamalarda da bulundu. Regülatör bu teknolojilerin hem olumlu hem de olumsuz özelliklerinden bahsetti.

OCC açıklamasında ödeme işlemlerinin kolaylaşmasını, para transferi işlemlerinin hızlanmasını ve gereksiz işlem ve bilgilerin sistemde yer kaplamasına gerek kalmamasını olumlu özellikler olarak değerlendirirken bazı dezavantajlı durumlardan da bahsetti. OCC bu teknolojilerin bazı operasyonel riskleri olabileceğinin üzerinde durdu. Stablecoin ile yapılacak işlemlerde likidite krizlerinin ya da dolandırıcılık riskinin yüksek olduğu belirtildi. OCC açıklamasında blockchain altyapısını kullanmak isteyen bankaların riskler konusunda bilgi sahibi olmasının önemine vurgu yaptı.

Jeremy Allaire: Bu Haber Kripto Para Dünyası İçin Zafer

ABD’nin en büyük regülatörü OCC’nin federal bankaların stablecoin ve blockchain teknolojilerini kullanmasın izin verdiğini açıklaması üzerine kripto para dünyasının popüler isimleri de konuyu yorumladı. Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan isimlerden biri Circle CEO’su Jeremy Allaire oldu. Allaire ABD’li bankaların stablecoin ve blockchain kullanmasının önünün açılmasının kripto para dünyası için zafer olduğunu belirtti.

Jeremy Allaire ABD bankacılık sektöründe yaşanan bu değişikliğin tüm dünya üzerinden etkili olabilecek kadar önemli olduğunu düşünüyor. Merkeziyetsiz kaynak kullanımının artmasının ekonomi üzerinde olumlu etki yaratacağını açıklayan Allaire, bu yeniliğin aynı zamanda stablecoinlerin ödeme aracı olmasını da kolaylaştıracağını aktardı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!