Oppo ve Samsung Türkiye’de Üretim Yapacak

Oppo ve Samsung Türkiye'de Üretim Yapacak
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye önümüzdeki aylarda dünyanın en büyük telefon üreticisi markalarına ev sahipliği yapacak. 1938 yılından bu yana hizmet veren Samsung ile birkaç yıl önce Türkiye piyasasında hizmet vermeye başlayan Oppo markalarının yakın zamanda Türkiye’de telefon üretimine başlayacakları açıklandı. Uluslararası iki mobil telefon üretim markasının Türkiye’de üretime başlayacağının açıklanması üzerine konunun ayrıntıları da merak edildi. Oppo’nun ürettiği telefonların ihracatını da gerçekleştirmesi bekleniyor.

Oppo İstanbul ve Kocaeli’de Tesis Kuracak

Çinli mobil telefon üretim markası Oppo’nun Türkiye’de üretim yapmaya başlayacağı duyuruldu. 2004 yılında Çin’de kurulan mobil telefon üreticisi şirket kısa süre önce Türkiye pazarına girmişti. Dünya pazarında 300 milyondan daha fazla kullanıcıya ulaşan Oppo’nun yeni projesi ile Türkiye’de üretim aşamasına geçmek.

Çinli şirket Oppo’nun önümüzdeki ay Türkiye’de üretim faaliyetlerine başlaması bekleniyor. Bazı modellerini üretimi Türkiye’de yapacak olan şirketin İstanbul ve Kocaeli’de kurulacak tesislerde üretim çalışmalarını başlatacağı biliniyor. Yapılacak üretimin tüm aşamalarının Türkiye’de gerçekleştirileceği ve montaj olmayacağı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Oppo şirketinin 50 milyon dolarlık yatırım ile üretim faaliyetlerine başlayacağı ve gerekli izinleri aldığı biliniyor. Aktarılan bilgilere göre şirket üretim izin belgelerini ve teşvik belgesini aldı. Türkiye’de üretilen modellerin başta Avrupa olmak üzere başka ülkelere ihracatının da yapılacağı biliniyor.

Samsung Alt Yüklenici İle Türkiye’de Üretime Başlayacak

Türkiye’de üretime başlayacağına dair bilgilendirme yapılan diğer mobil telefon markası da Samsung oldu. Güney Koreli teknoloji şirketinin üretimi ilk aşmada İstanbul’da kurulacak olan bir alt yüklenici ile gerçekleştireceği öğrenildi. Türkiye’de yapılacak üretimlerin montaj ağırlıklı olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Dünyanın en çok tercih edilen markalarından biri olan Samsung teknoloji firması 1938 yılında kuruldu. O dönem çok küçük bir bütçe ile Kore’de kurulan şirket bugün dünyada en çok ticaret hacmine sahip teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Dünyanın ikinci büyük telefon üreticisi olan Samsung’un Türkiye’de üretime başlayacağı haberi ise olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

Cep Telefonu Üretimi İle İlgili Teşvik Düzenlemesi Yapılmıştı

Dünyanın büyük mobil telefon üreticilerinin Türkiye’de üretim faaliyetlerine başlayacak olması ile ilgili geçen hafta resmi gazetede yayınlanan teşvik düzenlemeleri de gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile yayınlanan teşvik düzenlemelerinde cep telefonu üreticilerinin, üretim aşamalarında gerekli olan parçaları ithal etmesi onaylandı. Parça ithal etmek isteyen üreticilerin ise 31 ağustos 2021 tarihine kadar gümrük vergilerini ödemeleri gerekecek.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!