1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. OTC’de Bitcoin Alımı Devam Ediyor Olabilir

OTC’de Bitcoin Alımı Devam Ediyor Olabilir

Bitcoin kurumsal şirketlerin de etkisi ile tarihi rekoru kırdıktan sonra kripto para piyasasının en çok konuşulan birimi olmaya devam ediyor. Bitcoin rallisindeki yükselişin devam edip etmeyeceğinin konuşulduğu bu süreçte CryptoQuant CEO’su Bitcoin rallisi ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Tezgah üstü piyasalarda Bitcoin alımının devam ediyor olabileceğine dikkat çeken ünlü CEO, Bitcoin rallisinin bu verilere göre değerlendirilebileceğini söyledi.

OTC'de Bitcoin Alımı Devam Ediyor Olabilir

Lider kripto para birimi Bitcoin’in uzun zamandır beklenen hedefine ulaşmasının ve ardından  23 bin dolar seviyesini aşarak tarihi bir rekora imza atmasının ardından Bitcoin rallisinin nasıl devam edeceği merak konusu oldu. Kripto para piyasasında kurumsal şirketlerin Bitcoin rallisi üzerindeki etkisi tartışılmaya devam edilirken CryptoQuant CEO’su Ki Young rallide kurumsal etkinin hala devam edebiliyor olacağını belirten açıklamaları ile dikkat çekti. Kurumsal şirketlerin tezgah üstü piyasalarda Bitcoin alımlarını sürdürdüğünü iddia eden Ki Young, Bitcoin rallisinin devamının bu doğrultuda incelenmesi gerektiğini söyledi. OTC piyasalarının işlem hacmini bilemediklerini belirten ünlü CEO konu ile ilgili analizlerini paylaştı.

Coinbase Piyasasında OTC İşlemi Söz Konusu Olabilir

CryptoQuant CEO’su Ki Young tezgah üstü piyasalarda devam etme ihtimali olduğunu düşündüğü Bitcoin alımı ile ilgili olarak öncelikle Coinbase piyasasını değerlendirdi. Caoinbase borsasından çıkan yüklü miktardaki Bitcoin’in soğuk cüzdanlara aktarıldığını açıklayan Ki Young bunu OTC işlemleri ile ilgili olarak değerlendirdi.

Ki Young Coinbase borsasının soğuk cüzdanlarındaki yüklü miktardaki Bitcoin’i başka cüzdanlara aktardığının görülmesi durumunda, OTC işleminden bahsedilebileceğini belirtti.

Coinbase’in OTC Piyasasına Bağlı Hizmetlerinde Akış Var

OTC’de devam eden akışı Grayscale üzerinden değerlendirmeye devam eden Ki Young, Grayscale’in Bitcoin almak için kullandığı Genesis Trading platformunun Coinbase borsasının tezgah üstü platformuna bağlı olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Ruffer’in bu platform üzerinden Bitcoin aldığını da açıkladı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young’un üzerinde durduğu diğer akış ise yine Coinbase borsasının sahip olduğu saklama hizmeti oldu. Borsanın saklama hizmetinin kendi tezgah üstü borsasına bağlı olduğunu belirten Ki Young buradan da Bitcoin akışı sağlanabileceğini açıkladı. Saklama hizmeti üzerinden kurumsal akışın devam edebileceğini belirten ünlü CEO, diğer borsalardaki işlemlerle ilgili de değerlendirmede bulundu.

Fon Akışı Oranına Göre Borsa Dışı İşlemler Aktif

CryptoQuant CEO’su Ki Young Coinbase borsası ile ilgili incelemelerini paylaştıktan sonra tüm borsalardaki transfer akışını gösteren fon akış oranına dikkat çekti. Fon akış oranında bullish sinyaller olduğunu belirten Ki Young, OTC piyasalarının da dahil olduğu borsa dışı işlemlerin aktif göründüğünü belirtti.

Ki Young açıklamasında piyasada yapılan alım satım işlemlerin sadece %5’inin borsalarda gerçekleştiğine dikkat çekerek, aynı durumun 2019 yılında büyük borsaların OTC işlemlerini başlattıklarında da görüldüğünü açıkladı. Ki Young Bitcoin’de yukarı yönlü hareketin devam etmesinin OTC işlemlerinin yapıldığı anlamına gelebileceğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap