1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Papa, Kasım Ayı Duasını Yapay Zeka ve Robotlara ayırdı

Papa, Kasım Ayı Duasını Yapay Zeka ve Robotlara ayırdı

Papa’ya göre teknolojinin doğru kullanılması için Kasım ayı içerisinde yapay zekâ ve robotların her zaman insanlığa hizmet etmesi yönünde dua edilmeli.

Papa, Kasım Ayı Duasını Yapay Zeka ve Robotlara ayırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Kasım ayı duasını yapay zeka ve robotların her zaman insanlığa hizmet etmesi yönünde dua etmeye ayırdı.

Yapay zekâ ve robotların islahı için dua

Bütün dünyaya yapay zeka ve robotların her zaman insanlığa hizmet etmesi için dua etme çağrısı yapan Papa’ya göre bu durum ancak teknolojinin doğru kullanılması halinde mümkün olabilecek. Bunun için de Kasım ayı içerisinde yapay zekâ ve robotların her zaman insanlığa hizmet etmesi yönünde dua etmeye ayırdı.

Doğru kullanılan ve kullanılmayan  teknoloji

Doğru kullanılmayan teknolojik ilerlemenin eşitsizlik ve  tüm insanlık için küresel  tehditleri beraberinde getirdiğini söyleyen Papa Françis,  teknolojinin doğru kullanılması halinde yapay zeka ve robotların dünyayı nasıl daha iyi hale getirebileceğini anlattı.

Vatikan, Microsoft ve IBM İşbirliği

2020 yılı başlarında Vatikan, Microsoft ve IBM tarafından ‘Roma Yapay Zeka Etiği Çağrısı’  adı altında teknoloji geliştiricilerine rehberlik edecek ortak ilkeler belirlenmiş ve bu ilkelerin şeffaflık, kapsayıcılık, sorumluluk, tarafsızlık, güvenilirlik ve güvenlik olduğu ilan edilmişti

Yorum Yap

Yorum Yap