Pompliano: Altın ve Bitcoin’in Temeli Aynı

Pompliano: Altın ve Bitcoin'in Temeli Aynı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden biri olan Anthony Pompliano, Bitcoin ile ilgili yaptığı yeni açıklamalarda gündeme geldi. Son haftalarda gösterdiği inanılmaz yükseliş ile sürekli farklı yorumlar alan Bitcoin’e yeni bir yorum da Morgan Greek Capital kurucusu Anthony Pompliano’dan geldi. Bitcoin’in son rekorunun ardından analistler rallinin devam edip etmeyeceği ile ilgili tartışırken Pompliano ise Bitcoin ile altın arasında kıyaslama yaparak, Bitcoin’i daha uzun vadede değerlendirdi. Bitcoin’in uzun vadede 1 milyon dolara yükselebileceğini aktaran Pompliano, bu konuda altın ile arasındaki ilişkinin önemli bir noktada duracağını belirtti.

Morgan Greek Capital’in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin ile altın arasında kıyaslama yaparak iki değerli varlığın aynı temele sahip olduğunu açıkladı. Pompliano hem Bitcoin’in hem de altının temelinde sağlam para prensibi bulunduğunu düşünüyor. Temellerinin aynı olduğunu düşünse de aralarında birçok farklılık bulunduğuna dikkat çeken Pompliano Bitcoin’in yükselişini altınla olan ilişkisine ve merkez bankası politikalarına bağlı olarak açıkladı. Pompliano birçok şirketin sonunda Bitcoin almak zorunda kalacağını da belirtti.

Bitcoin Altından 10 Kat Daha İyi

Pompliano açıklamalarında hem Bitcoin’in hem altının sağlam para prensibini izlediğini belirtse de birkaç noktada birbirlerinden ayrıldıklarını belirtti. İki değerli varlığı ayıran noktaların da Bitcoin’i altının tahtına geçireceğini düşünen Pompliano, en önemli fark olarak altının analog, Bitcoin’in ise dijital olması olarak açıkladı.

Altının sağlam para prensibinin analog temsilcisi, Bitcoin’in ise dijital temsilcisi olduğunu açıklayan Pompliano, analoğun yerini alıp analogdan daha küçük piyasa değerine sahip hiçbir ürün bulunmadığını belirtti. Bitcoin’in altının yerini alacağını belirten ve buna yönelik güçlü argümanlar sunan Pompliano, kesin gözü ile baktığı bu gelişmeler sonucunda Bitcoin’in 1 milyon dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtiyor.

Gerileyen Alım Gücü Bitcoin’e Olan İlgiyi Arttıracak

Bitcoin’in uzun vadede altının yerini alçağını belirten Pompliano, Bitcoin yükselişinde artan piyasa gerilimlerinin de son derece etkili olduğunu düşünüyor. Piyasada alım gücünün zayıflamasının Bitcoin’e olan ilgiyi arttıracağını belirten Pompliano, tüm şirketlerin Bitcoin almak zorunda kalacağını belirtti. Merkez bankaları politikaları ile pompalanan dev likidite ve alım gücünün zayıflaması ise Bitcoin’in fiyat artışı yaşanacağını açıkladı.

Pompliano: Bitcoin’in Hafife Alındığını Düşünüyorum

Pompliano Bitcoin’den beklediği yükselişi sebepleri ile açıkladıktan sonra dünya genelinde halka açık birçok şirketin bu sebeplerden kaynaklı Bitcoin almak zorunda kalacağını belirtti. Pompliano Bitcoin’in hafife alındığını söyledi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!