Rahmi Mete AY’dan Özgür Güneri’ye İlginç Soru

Türkiye'nin önde gelen şirketlerine verdiği SEO hizmetleriyle tanınan ve uzun yıllardır Kripto Para Madenciliği yaptığı bilinen Rahmi Mete AY, BTCTurk CEO'su Özgür Güneri'nin "Dövizde yoksa Bitcoin'de de vergi olmasın" açıklamalarını ti'ye aldı.

Rahmi Mete AY
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gürcistan’da yaptığı Kripto Para Madenciliği faaliyetleriyle bilinen İnternet Girişimcisi Rahmi Mete AY, geçtiğimiz gün internet sitelerine düşen Özgür Güneri’nin açıklamalarını ilginç bulduğunu söyledi. BTCTurk’ün CEO’su Özgür Güneri‘nin “Altın alıp sattığınızda da vergi ödemiyorsunuz, dolayısıyla Bitcoin bir emtia ise yine vergisinin olmaması gerekiyor. Bu işte hiçbir vergi yok, kripto paralar bu konuda karanlıkta gibi düşünülüyor. Bu doğru değil. Biz BtcTurk’te kullanıcılarımızın birbirleri arasında yaptıkları alım satımdan KDV dahil olarak bir komisyon tahsil ediyoruz. Sonrasında devletimize KDV ödüyoruz” şeklindeki açıklamalarını üstü kapalı biçimde eleştirdi.

Kripto Para Madencisi Rahmi Mete AY, Twitter’da BTCTürk tarafından fonlanan haber sitesi UzmanCoin‘in paylaştığı haberin altına yaptığı yorumda “Döviz alımında vergi var. BSMV yani Kambiyo Vergisi alınıyor. BtcTürk’ün bankacılıktan gelen CEO’su bunu bilmiyor mu?” diyerek kilit bir soru sordu. İlgili twit çok sayıda kullanıcı tarafından görüntülenmesine rağmen, Özgür Güneri’nin yaptığı bu gafın kısa sürede haber sitelerinde yayılmasından dolayı Mete AY‘ın bu sorusuna herhangi bir yanıt gelmedi.

Rahmi Mete AY, kritik internet sitelerine sunduğu arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları ve uluslararası ortaklarıyla giriştiği kripto para madencilik faaliyetleriyle tanınıyor.

Respond To This Post
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!