Ripple Ne Zaman Çıktı?

Ripple Ne Zaman Çıktı?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple, ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Ripple Labs Inc. tarafından oluşturulan gerçek zamanlı brüt ödeme sistemi, döviz bozdurma ve havale ağıdır. 2012’de piyasaya sürülen Ripple, dağıtılmış bir açık kaynak protokolü üzerine inşa edilmiştir. Ripple ile her boyutta güvenli, anında ve neredeyse ücretsiz küresel finansal işlemleri mümkün kılınmakta ve XRP olarak bilinen yerel kripto para birimini kullanılmaktadır.

Ripple’ın Tarihi Nedir?

Ripple’ın kronolojik olarak oluşumu 2011 yılında başlamıştır. Ripple, Jed McCaleb tarafından tasarlanmıştır ve Arthur Britto ve David Schwartz tarafından inşa edilmiştir. Daha sonra, 2005 yılında küresel bir ağ aracılığıyla çevrimiçi bir topluluğun üyelerine güvenli ödeme seçenekleri sağlamak için finansal hizmet olarak giriş yapan Ryan Fugger’a başvurdu. Fugger, Ripple’a dönüşecek OpenCoin adlı bir sistem geliştirmiştir. Şirket ayrıca, finans kuruluşlarının ihmal edilebilir ücretler ve bekleme süresiyle para transfer etmesine izin vermek için para birimini kullanarak, Bitcoin’e benzer bir şekilde XRP olarak adlandırılan kendi dijital para birimini yaratmıştır.

Ripple Neden Kullanılır?

Ripple kullanımının sebebi, XRP ve XRP Ledger, ödeme alanında yenilikçi teknolojiyi güçlendirmektir. Sınır ötesi ödemelerden merkezi olmayan finansmana kadar dünyanın dört bir yanındaki işletmeler ve geliştiriciler, XRP Ledger ve onun yerel dijital varlığı XRP’den daha hızlı, daha ucuz ve daha çevreci bir para birimi kullanıyor.

Ripple’ın Aracı Olarak Kullanılması

Başka bir deyişle, XRP, kişisel veya bireysel yatırımcılar yerine bankalar ve uluslararası bankacılık kurumları gibi kurumsal hizmet katılımcıları için sağlam bir hedefe sahip bir finansal teknoloji parçasıdır. Ripple (XRP) kripto para birimi, mevcut finansal altyapıyla kolayca entegre olmak için SWIFT ve SEPA sistemlerinin yerini alacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

XRP, bankalar ve uluslararası ödeme ağları gibi kurumsal oyunculara hizmet vermeyi amaçlayan ve bu nedenle mevcut finansal altyapı ile kolayca entegre olacak ve paralel bir tasarım yapmayacak şekilde inşa edilen FinTech’tir. Birçok uluslararası para transferi çözümünü ve RippleNet ağ geçitlerini (xRapid, xCurrent ve xVia) kullanır. xRapid, XRP’yi XRP’de aracı olarak kullanan xCurrent ödemeleri XRP’de kullanan çoğunlukla fiattan fiat’a yerleşim için bir mekanizmadır.

Ripple’ın Ön Görülen Geleceği Nedir?

Ripple’ın XRP hedefleri, Bitcoin’in başarmayı amaçladığından oldukça farklı. Her ikisi de kripto para biriminin kullanıcılarına kendi varlıklarını kontrol etmenin bir yolunu sunuyor, ancak Ripple hız ve herhangi bir kripto varlığının en düşük ücretlerinden bazılarını elde etmek için tasarlandı. Bu özellikler, bankaların Ripple’ın ana hedef müşterisinin büyük miktarlarda parayı çok düşük bir maliyetle hızlı bir şekilde taşımasını son derece cazip hale getirmektedir.

Yatırımcılar ve iş adamları için hem kısa hem de uzun vadeli Ripple fiyat tahminlerini keşfetmeleri için yararlı bir rehberdir. Kripto para birimleri, bir dizi pazarın geleceğini bozmak için tasarlanmış, gelişmekte olan bir teknolojidir. Resmi olarak XRP olarak adlandırılan Ripple olarak bilinen kripto para birimi, tüm bir endüstriyi, yani sınır ötesi ödeme endüstrisini sarsmayı hedefleyen kripto varlıklarından biridir.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!