Ripple SEC Davası İle Savaşacak

Ripple SEC Davası İle Savaşacak
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AND regülatörü SEC’nin Ripple şirketine dava açacağının ortaya çıkması ile kripto para sektöründe ciddi bir çalkantı ortaya çıktı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple şirketi arasında 2017 yılından bu yana devam eden yasal tartışma SEC’nin dava açacağını açıklaması ile başka bir boyuta geçti. Olay kripto para camiasında büyük yankı uyandırırken, Ripple CEO’su Garlinghouse da konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SEC ile Ripple şirketi arasında 2017 yılından bu yana XRP ile ilgili yasal tartışma devam ediyor. Ripple şirketi bu yasal anlaşmazlık sebebi ile sürekli ABD regülatörlerinin belirsizliği ve anlaşmazlıkları sebebi ile eleştirilerde bulunuyordu. SEC ile Ripple arasındaki tartışmanın sebebi ise XRP’nin para birimi mi yoksa menkul kıymet mi olduğu üzerine. Ripple şirketi uzun zamandır XRP’nin para birimi olduğu konusunda SEC’i ikna etmeye çalışsa da SEC’nin açtığı dava ile XRP’yi menkul kıymet olarak gördüğü kesinleşmiş oldu. Brad Garlinghouse konu ile ilgili yatırımcılara ve kripto para piyasasındaki ilgili kişilere hitap ederek açıklamada bulundu.

Ripple CEO’su Garlinghouse: SEC İle Anlaşma Sağlayabilirdik

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kendisine ve Ripple şirketinin kurucu ortaklarından Chris Larsen’a açılan dava ile ilgili açıklamada bulundu. SEC’nin açtığı davayı akıl dışı bulduğunu belirten Garlinghouse, ABD Hazine Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’nın XRP’yi menkul kıymet olarak kabul etmediğini belirterek, SEC’nin menkul kıymet iddiasının yersiz olduğunu açıkladı.

Brad Garlinghouse açıklamasında kendisinin ya da Chris Larsen’ın SEC ile uzlaşma seçeneklerinin olduğunu ancak bunu tercih etmediklerini belirtti. Chris Larsen’ın ya da kendisinin SEC ile ayrı ayrı uzlaşma sağlayabileceğine değinen Garlinghouse, bu olayı bu şekilde geride bırakmayacaklarını ve davayı savaşarak kazanacaklarını belirtti.

Brad Garlinghouse Şirketi Savunacaklarını Açıkladı

Brad Garlinghouse Ripple şirketinin çalışanlarına, hissedarlarına ve yatırımcılarına seslenerek, dava sürecinin uzun ve zorlu olacağını ancak bu sürecin şirket faaliyetlerini etkilemeyeceğini belirtti. Garlinghouse hitap ettiği kitleye endişelenmelerine gerek olmadığını söyleyerek, şirketi agresif bir şekilde savunacaklarını açıkladı. Garlinghouse bu süreçte ABD’den ayrılmayı da değerlendireceklerini belirtti.

Garlinghouse XRP’nin Neden Menkul Kıymet Olmadığına Dair Argümanlar Sundu

Brad Garlinghouse SEC’nin iddialarına karşı XRP’nin menkul değer olmadığına dair de argümanlar sundu. XRP’nin fiyatının Ripple şirketine bağlı olmadığını ve Ripple şirketinin hissedarlara sahip olduğunu belirten Garlinghouse XRP’nin menkul kıymet olmadığı üzerine de vurgu yaptı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!