Ripple’dan XRP Yatırımcılarına İyi Haberler Var

Ripple'dan XRP Yatırımcılarına İyi Haberler Var
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para birimi XRP ile ilgili umut verici gelişmeler yaşanıyor. Kripto para biriminin arkasındaki şirket olarak bilinen Ripple çoğu zaman XRP yatırımcılarından eleştiri alsa da son paylaşımı ile takdir topladı. XRP ağında yapılan güncellemeden sonra yaşanan değişikliklerin son derece gelişmiş bir ağ ortaya koyduğu belirtildi.

XRP ağı XRP Ledger kasım ayında yeni bir güncelleme yaşamıştı. Ripple CTO’su David Schwartz yapılan güncelleme sonrasında ortaya çıkan gelişmeleri paylaştı. Ünlü CTO’nun paylaşımı sonrasında XRP yatırımcılarının Ripple şirketine olan tavrında yumuşamanın yaşanması bekleniyor. Bilindiği gibi XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple, elinde çok fazla XRP bulundurması ve toplu satış yapması gibi sebeplerle sürekli yatırımcılardan eleştiri alıyordu. Şirketin CTO’su Schwartz’ın paylaştığı güncelleme sonuçları ise yatırımcıların sert eleştirilerini dindirecek gibi duruyor.

XRP CTO’su Güncelleme Sonuçlarını Paylaştı

Ripple şirketinin CTO’su David Schwartz, XRP ağı olan XRP Ledger’da yapılan güncellemenin sonuçlarını paylaştı. Ünlü yönetici ağın optimizasyon performansı hakkında açıklamalar yaparak alınan sonuçtan duyulan memnuniyeti dile getirdi. Schwartz farklı yazılım mühendisleri tarafından ortaya koyulan performans optimizasyonlarını yorumlayarak, ağın inanılmaz derecede umut verici olduğunu ifade etti. Birçok özelliği son derece gelişmiş görülen XRP ağı ile ilgili yatırımcılara olumlu gelişmeler aktarıldı.

Güncellemeden sonraki sistemi yoğunluk testine soktuğunu belirten Schwartz inanılmaz sonuçlarla karşı karşıya kaldığını açıkladı. XRP ağını veri işleme oranı, hafıza tüketimi ve kullandığı süre açısından değerlendiren Schwartz inanılmaz sonuçlar ile karşı karşıya kaldığını belirtti. Ünlü CTO’nun ağ hakkındaki olumlu açıklamaları yatırımcıları da merak ettirdi.

XRP Ağında Ciddi Değişiklikler Meydana Geldi

XRP ağının mevcut versiyonu ile yeni ağ arasında oluşan farklılıklar merak konusu oldu. Popüler kritpo para biriminin şuanda kullandığı ağda 82 saniyede senkronizasyon gerçekleştirdiği ve 5.2 GB hafıza tükettiği biliniyor. Saniyede 73 bin ağ düğümleyebilen mevcut ağda bu özelliklerin nasıl farklılık gösterdiği ise merak konusu oldu. Güncellemenin ardından XRP’nin yeni ağının senkronizasyon için 37 saniyeye ihtiyaç duyduğu ve yalnızca 2.2 GB hafıza tükettiği açıklandı. Yeni ağın saniyede 327 bin ağ düğümü seviyesine ulaştığı da belirtildi. Bu değişen özelliklerle XRP ağının hafıza tüketimi %236 daha düşük ve ağ senkronizasyonu ise %50 daha hızlı oluyor. Saniyede işlenen ağ düğümü ise %300 oranında artmış görünüyor.

XRP Ağının Yeni Versiyonu Test Aşamasında, Değişiklikler Yapılabilir

Ripple CTO’sunun açıklamaları ile yeni ağın özellikleri son derece ileri görünse de ağ henüz test aşamasında. Denetlemeleri henüz gerçekleşmeyen ağda değişikliklerin yapılması da mümkün.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!