Rosenberg Bitcoin Yatırımcılarını Eleştirdi

Rosenberg Bitcoin Yatırımcılarını Eleştirdi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin 16 aralık günü uzun zamandır beklenen 20 bin dolar rekorunu kırdıktan sonra, 17 aralık günü de 23 bin 700 doların üzerinde işlem görmeye başladı ve tarihi rekorunu kırdı. Bitcoin’in rekor tazelemesi üzerine birçok yatırımcı ve analist Bitcoin’in 2021 görünümü hakkında olumlu açıklamalarda bulunmaya başladı. Kripto para uzmanlarının Bitcoin’inde yaşanan gelişmelerle ilgili sık sık gündeme geldiği bugünlerde ekonomist David Rosenberg ise Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü ekonomist Bitcoin’in bir balon olduğunu belirterek, yatırımcılarını da eleştirdi.

Rosenberg Researh Baş Ekonomisti David Rosenberg, Bitcoin’in tarihi rekorunun ardından piyasada en çok konuşulan kripto para birimi olması üzerine şaşırtan açıklamaları ile gündeme geldi. Ünlü ekonomist kripto paranın kırdığı rekora rağmen fikirlerinin değişmediğini belirterek, Bitcoin’in bir balon olduğuna inandığını açıkladı. Bitcoin yatırımcılarını da çeşitli açılardan eleştiren Rosenberg, kripto para biriminin sınırlı arzı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Rosenberg: Bitcoin Rekoru Çılgınlık

David Rosenberg verdiği bir demeçte Bitcoin’de yaşanan fiyat rekoru üzerine kripto para ve yatırımcıları hakkında açıklamalarda bulundu. 23 bin 700 dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin ile ilgili fikirlerinin değişmediğini açıklayan Rosenberg, Bitcoin’in bir balon olduğunu söyledi. Bitcoin rekorunu da çılgınlık olarak tanımlayan ünlü ekonomist Bitcoin yatırımcılarını da eleştirdi.

Rosenberg konuştuğu çoğu Bitcoin yatırımcısının Bitcoin’in yaratıcısının kim olduğunu bilmediğini ve üretim algoritması hakkında da fikir sahibi olmadıklarını belirterek, Bitcoin yatırımcılarının sürü halinde hareket ettiğini açıkladı. Ünlü ekonomist yatırımcıların devasa bir balonun içinde olduklarını söyledi. Yatırımcıların klasik bir sürü psikolojisi ile hareket ettiklerini açıklayan ünlü ekonomist, Bitcoin’in son rekorunu ise çılgınlık olarak değerlendirerek kripto para hakkında hala olumsuz düşüncelere sahip olduğunu belirtti.

Bitcoin Rallisi Yükselişe Devam Edecek Mi, Çöküş Mü Geliyor?

Rosenberg’in açıklamalarının ardından Bitcoin’in yaşayacağı fiyat değişikliği de yeniden gündeme geldi. Bitcoin’in 2021 yılındaki görünümü ile ilgili ise karşıtlıklar devam ediyor. Birçok analist kripto para biriminin yükselişinin devam ettireceğini düşünürken, karşıt fikirli olan analistler ise bu ralliyi 2017 rallisine benzeterek çöküşün kaçınılmaz olduğunu iddia ediyor. Ancak yükseliş bekleyen yatırımcı ve kripto para uzmanları bu rallide kurumsal yatırıcı farkına dikkat çekiyor.

Rosenberg Bitcoin Arzı İle ilgili Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Rosenberg’in Bitcoin ile ilgili değindiği konulardan biri de Bitcoin’in sınırlı arzı ile ilgili oldu. Rosenberg Bitcoin’in 21 milyon dolar olarak belirtilen sınırlı arzı ile ilgili de bu miktarın yanıltıcı olabileceğini belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!