Sert Düşüşlerde Balinalar “Ethereum” Dedi

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz hafta 2021 yılının en sert değer kayıplarından birine sahne oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir önceki hafta sonunda başladığı düşüşlerini ancak bir sonraki hafta sonunda, 50 bin dolar sınırının altında durdurabildi. Ardından Bitcoin tekrar toparlanmaya başlayarak yeni haftada yükselişe geçti ancak, sert düşüşlerin yaşandığı haftada verilen kayıpların boyutu ürkütücü seviyelerde gerçekleşti. Bitcoin’in sert düşüşler ile piyasaları da yönlendirdiği bu düşüş sürecine başta sert düşüşler ile katılan Ethereum (ETH) ise devamında çok hızlı toparlandı. Ethereum’daki bu toparlanma balinalar sayesinde gerçekleşmiş olabilir.

Sert Düşüşlerde Balinalar "Ethereum" Dedi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 2021 yılında 4 kez tüm zamanların rekorunu güncelledi. Yeni yılın her ayında rekorunu tazeleyen Bitcoin son olarak Nisan ayında rekorunu 64 bin 800 dolar seviyesinin üzerine çıkararak hedefine güçlü bir şekilde 65 bin dolar seviyesini almıştı. Ancak Bitcoin’in hedefine doğru ilerlemesi beklenirken, geçtiğimiz hafta o sert düşüşler ile altcoinlerin de düşmesine yol açtı. Bitcoin’in başlattığı sert düşüş trendine neredeyse tüm altcoinler dahil oldu ve piyasada kısa sürede çok ciddi kayıplar yaşandı. Bu düşüşlere ilk başta çok sert düşüşler ile lider altcoin Ethereum (ETH) da katıldı. Ancak Ethereum, düşüş trendi devam ederken düşüşlerini sınırlandırmayı başardı ve hızlı toparlanabildi. Bir süredir altcoin sezonuna da katılmayan Ethereum’un daha hızlı değer kaybedip daha yavaş toparlanması beklenirken, tam tersi gerçekleşti. Bunun arkasında ise Ethereum balinaları olabilir.

Oyun Dışı Kalan Ethereum Yeniden Oyunda

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşlere kadar, kripto para piyasalarında ciddi değer artışları ve uzun soluklu ralliler görüldü. Özellikle 5-15 Nisan tarihleri arasında birçok altcoin kendi fiyat rekorunu kırdı. Bu süreçte Ethereum’un da daha yüksek seviyelerde rekorlar kırması bekleniyordu ancak ETH ağındaki hala tam olarak çözülememiş olan ölçeklendirme ve yüksek işlem ücreti sorunları nedeni ile Ethereum bu rallilerin biraz dışında kaldı. Ancak Ethereum buna rağmen umut verici istatistikler ortaya koymaya başardı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, düşüşlere kadar açgözlülüğe işaret ediyordu ancak gelen düşüşler ile açgözlülük yerini korkuya bırakmaya başladı. Gelen korku ortamında birçok altcoin sert düşüşler yaşarken, Ethereum bu süreçte değer kayıplarını %5 ile sınırladı ve ardından yükselişe geçti.

Ethereum Balina Hesapları Arttı

Santiment tarafından verilen bilgilere göre, düşüşlerin yaşandığı süreçte balinalar yoğun olarak Ethereum’u tercih etti. Öte yandan balinalar, düşük fiyatlardan Bitcoin alma konusunda da büyük bir mücadele verdi ve cüzdan adreslerinde de buna bağlı olarak artış yaşandı. Santiment verilerinde, geçen hafta hesabında 10 bin ile 1 milyon arasında Ethereum bulunan cüzdanların sayısında %0,70 oranında bir artış yaşandı. Geçtiğimiz hafta, 9 yeni balina ağa katıldı ve yüklü alımlar gerçekleştirdi. Bu, Ethereum’a ve piyasaya 25 milyon dolar ile 2,5 milyar dolar arasında sermaye girdiği anlamına geliyor.

Respond To This Post
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!