Siemens Gamesa’dan Pozitif Türkiye Yorumu

Siemens Gamesa'dan Pozitif Türkiye Yorumu
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya devi Siemens Gamesa’dan çarpıcı Türkiye yorumu geldi. Siemens Gamesa CEO’su Lars Bonda Krogsgaard, rüzgar enerjisi sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Rüzgar enerjisi sektörü değerlendirmelerinde Türkiye’ye değinen Krogsgaard, bu alanda Türkiye’nin yatırımcıların odak noktası olduğunu ve şirket olarak Türkiye’nin rüzgar enerjisindeki potansiyeline güvendiklerini belirtti. Açıklamalarında 2020 yılı boyunca etkili olan Covid-19 salgınının iklim değişikliği alanına da dikkat çektiğini belirten Krogsgaard, bunun etkisi ile hükümetlerin yenilenebilir enerjiye yöneleceğini düşündüğünü söyledi.

Krogsgaard: Rüzgar Enerjisinde Türkiye Yatırım Odağı Haline Geldi

Covid-19 salgın sürecinde yenilenebilir enerji kaynaklarının öneminin arttığını açıklayan Krogsgaard, bu enerji kaynaklarından biri olan rüzgar enerjisi üretiminde Türkiye’nin hem yerli hem de yabancı yatırımcılar için merkez haline geldiğini belirtti. Türkiye’nin rüzgar enerjisi yatırımları için odak noktası haline geldiğini açıklayan Krogsgaard bu konuda Siemans Gamesa olarak Türkiye’nin potansiyeline de güvendiklerini aktardı.

Siemens Gamesa CEO’su Krogsgaard, Türkiye’nin rüzgar enerjisi yatırımı için uygun ülke olduğunu ve Türkiye’nin potansiyeline güvendiklerini açıkladıktan sonra kendi gelişmiş özelliklerini Türkiye’ye taşıyabileceklerini ve yeni yatırımlar yapabileceklerini belirtti. Siemens Gamesa’nın  deneyim, birikim ve yatırımlarına Türkiye’ye taşıyabileceğini belirtti. Bilindiği gibi Siemens Gamesa Türkiye’ye Ar-Ge merkezli yatırım yapan ilk ve tek rüzgar türbini üreticisi olma özelliğini taşıyor.

Covid-19 Salgını Yenilenebilir Enerjinin Önemini Gösterdi

Siemens Gamesa CEO’su Lars Bonda Krogsgaard, yaptığı açıklamalar ile yenilenebilir enerjinin öneminin Covid-19 salgın sürecinde daha çok ortaya çıktığını belirtti. Salgının yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanıldığı sürdürülebilir ekonomi modellerini ön plana çıkardığını açıklayan Krogsgaard, hükümetlerin iklim değişikliğinin yarattığı sıkıntılara müdahale etmek için bu krizi fırsata çevirebileceğini belirtti. Krogsgaard, bu salgın sürecinin enerji geçişi sağlayacağını düşündüğünü açıkladı.

Korgsgaard: Türkiye Rüzgar Enerjisi Üretimi İçin Gerekli Kaynaklara Sahip

Covid-19 salgın sürecinin ardından yenilenebilir enerji kaynakları içinde önemli bir yer tutan rüzgar enerjisi üretiminde Türkiye’ye güvendiklerini açıklayan Siemens Gamesa CEO’su Krogsgaard, Türkiye’nin bu üretim için gerekli kaynaklara sahip olduğunu söyledi.

Türkiye’nin büyüyen ekonomisini, artan nüfusunu, enerji ihtiyacını ve rüzgar enerjisi kaynaklarını göz önüne alarak açıklama yapan Krogsgaard, Türkiye’de güçlü bir tedarik zinciri olduğunu ve destekleyici bir hükümete sahip olunduğunu bu sebeplerden kaynaklı rüzgar enerjisi için ihtiyaç duyulan temel kaynaklara sahip olunduğunu belirtti. Türkiye’nin sahip olduğu altyapı ve kaynakların yabancı yatırım getirdiğine dikkat çeken Krosgaard, uzun vadeli teşvik programlarının netlik kazanması ile yeni yatırımların da önünün açılabileceğini belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!