TBB: TL’ye Olan Talep 2021’de Artacak

TBB: TL'ye Olan Talep 2021'de Artacak
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın 2020 yılında ekonomide atılan adımlardan bahsederek 2021 yılı için olumlu mesajlar verdi. Covid-19 sürecinde devam ettirilen ekonomik faaliyetlerin öneminden ve bu süreçte bankacılık sektörünün etkilerinden bahseden Hüseyin Aydın, 2021 yılı açısından öngördüğü ekonomik adımları paylaştı. Hüseyin Aydın 2020 yılında ekonomi politikaları ve atılan adımlarla büyümenin sağlandığını ve bu büyüme hareketlerinin 2021 yılında da ivme kazanarak devam edeceğini belirtti. Aydın 2021 yılında yurt dışındaki yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgilerinin artacağını ve TL tasarruf araçlarına olan talebin yükselişe geçeceğini belirtti.

Hüseyin Aydın: Salgın Sürecinde Bankacılık Sektörü Kilit Rol Üstlendi

Hüseyin Aydın 2020 yılı boyunca tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgın sürecinde Türkiye’deki ekonomik faaliyetlere verilen destek ile ilgili açıklamada bulundu. Covid-19 salgın sürecinde, salgının olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik çok yönlü, geniş politikaların uygulandığını aktaran Aydın, bu noktada bankacılık sektörünün de çok önemli bir yerde durduğunu belirtti. Salgının ekonomik etkilerinin azaltılması noktasında bankacılık sektörünün önemli bir rol üstlendiğini aktaran Hüseyin Aydın, yıl boyunca şirketlerin ve bireylerin acil likidite ihtiyaçların karşılanması için büyük bir çaba sarf edildiğini belirtti. Öteleme ve yapılandırma gibi ödeme kolaylıklarına da vurgu yapan Başkan Aydın, işletmelerin faaliyetlerini sürdürmesi ve yükümlülüklerini yerine getirmesi noktasında da bankacılık sektörünün önemli roller üstlendiğini aktardı.

Hüseyin Aydın 2020 Yılı Bankacılık Sektörünü Değerlendirdi

Hüseyin Aydın Covid-19 salgınının etkisini gösterdiği 2020 yılında bankacılık faaliyetlerinin hangi ilerlemeleri kaydettiği ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Kredilerin yıllık bazda %40 oranda büyüme gösterdiğini açıklayan Aydın kredilerin milli gelire oranının da 12 puan arttığını ve %74 oranına ulaştığını açıkladı. Bankalarda verilen kredilerin yanı sıra birçok farklı kategoride de gelişme kaydedildiğini belirten Aydın, sürece rağmen sağlanan ekonomik gelişmelerden memnun olduğunu aktardı.

Ekonomik Faaliyetler 2021 Yılında Daha İyi Olacak

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın konuşmasında 2020 yılında bankacılık sektöründeki gelişmeleri ve salgın sürecinde bankacılık sektörünün rolü hakkında değerlendirmelerde bulunduktan sonra 2021 yılından beklentileri ile ilgili de açıklama yaptı. Hüseyin Aydın aşının bulunması ve Covid-19 salgınında ilerleme kaydedilmesine dayanarak 2021 yılında ekonomik faaliyetlerin artış göstereceğini belirtti. Türkiye ekonomisinden aldıkları güç ile çalışmaya devam edeceklerini aktaran Aydın, 2021 yılında da bankacılık sektörünün üretim, yatırım ve ihracat faaliyetlerinin sürdürülmesi noktasında destek vermeye devam edeceğini aktardı. Hüseyin Aydın ekonomik büyüme açısından 2021 yılından umutlu olduğunu aktardı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!