Teknoloji Devi Personel Arıyor, İlk Aşamada 200 Kişi

Teknoloji Devi Personel Arıyor, İlk Aşamada 200 Kişi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin merkezli teknoloji devi şirket Oppo, geçtiğimiz ay Türkiye’de üretim yapmak istediğini açıklamıştı. Şirket açıklamalarında yer aldığı gibi gerekli izinleri tamamlamış ve bu ay itibari ile üretime başlamayı planlıyor. Ocak ayının sonunda başlanması beklenen üretim için personel alımları da başladı.

Oppo 200 Kişi İle Üretime Başlayacak

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden olan Oppo, kısa süre önce açıkladığı Türkiye’deki üretimlerine ay sonunda başlamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Tuzla’da olacak üretim üssünde çalışacak personel için arayış başladı. İlk aşamada 200 kişiye istihdam sağlayacak olan Oppo şirketi, alacağı personeller için toplu iş görüşmesi gerçekleştirdi. Şirket Tuzla Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkez ile işbirliği yaparak, 200 kişinin katıldığı iş görüşmelerini Tuzla Nikah Salonu ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Görüşmeler sonucunda 30 kişi iş sahibi oldu.

Gökçe Bulut: Türkiye’de İstihdam Sağlayacak Olmak Bizim İçin Değerli

Tuzla Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi’nin aracılığı ile gerçekleştirilen toplu iş görüşmeleri ile ilgili Oppo Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Gökçe Bulut da açıklamalarda bulundu. Gökçe Bulut istihdamın peyderpey olacağını ancak ocak ayı için 200 kişilik bir ekip ile üretime başlamayı düşündüklerini belirtti. Pandemi sürecinden kaynaklı iş görüşmelerinin online olarak gerçekleştirildiğini belirten Gökçe Bulut, üretim ekibi için yüz yüze görüşmeyi tercih ettiklerini, bu şekilde şartları ve koşulları tanıtmanın daha rahat olacağını aktardı.

Gökçe Bulut’un değindiği diğer bir nokta ise Tuzla Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi’nin bu süreçte üstlendiği rol oldu. Bulut TUZKAM’ın kendilerine destek olduğunu belirtti. Toplu iş görüşmelerinin gerçekleşeceği bir platform açtıklarını dolayısıyla bu anlamda bir işbirliği geliştiğini belirten Gökçe Bulut, bu işbirliği sayesinde daha fazla adaya ulaşmış olduklarını söyledi. Personel alım süreçlerinin kendileri için keyifli olduğunu da belirten Gökçe Bulut, Türkiye’deki istihdama ve ekonomiye katkı sağlamaktan da memnun olduklarını belirtti.

İş Arayan Vatandaşlar TUZKAM’dan Çok Memnun

Çinli teknoloji devi şirket Oppo ile görüşmelerde katılan iş arayan vatandaşlar üyesi oldukları TUZKAM’ın kendilerine sunduğu bu seçenekten son derece memnun. Tuzla Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi’ne başvuran ve Oppo üretim aşamasında çalışmak için görüşmelere katılan birçok kişi uzun zamandır iş aradığını belirtti. Ekonomik açıdan vatandaşlara büyük destek sağlaması beklenen ve toplam 200 kişi ile görüşülen toplantılarda şimdilik 30 kişi iş sahibi oldu.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!