TRON (TRX) Nedir?

TRON (TRX) Nedir?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRON (TRX), eğlence sektörünü hedef alan kripto para birimidir. TRON sisteminin alt yapısı ile üretilen içeriklerin TRON ağı üzerinden satışlarının yapılması ve bu kapsamda TRX olarak kazanç elde edilmesi mümkündür. TRON platformunun genel amacı bir uygulama marketi oluşturarak, Google Play Store ve Apple Store’a rakip olmak, bu alanda ise ödemeleri ve satışları TRX ile gerçekleştirmektir.

TRON Madenciliği Nedir?

TRON’un madenciliği, yatırımcıların ağa ilişkin faaliyete dahil olarak TRON kazanmalarıdır. TRON madenciliği için ilk olarak çoklu ekran kartına sahip router sistem bir bilgisayara sahip olmak gerekir. Bu cihaz ile TRON platformu üzerinden bir kripto para cüzdanı alınıp, ağda madencilik havuzuna katılım yapılır. TRON blokzinciri ile bağlantılı matematik problemleri ise madencilere gönderilen kaynaklardır. Bu matematik kod içeren problemler kullanıcı tarafından çözüldüğünde ağdaki iki kullanıcı arasında bir işlem onayı gerçekleşir. Madenciler her bir onaylama üzerinden TRX ödemesi alırlar.

TRON’un Avantajları Nelerdir?

TRON’un fırsatları şu şekildedir:

  • Kişiye kripto para borsalarında alım satım yapma imkanı sunar.
  • TRX’ler dünyanın neresinde olunursa olusun dakikalar içinde tercih edilen bir ülkedeki kripto para cüzdanına, 7/24 gönderilebilirler.
  • TRX hızlı transfer ile zamandan tasarruf sunarken, diğer kripto paralar ile takas edilebilir.
  • Kullanıcılar TRON platform ile ürettikleri dijital varlıkları satarak TRX kripto para birimi elde etme avantajını yakalarlar.
  • TRX yatırımları kapsamında kripto para miktarını güvenlikli cüzdanlarda saklama avantajı yakalanır.
  • Uçtan uca şifreli ve merkeziyetsiz bir alanda, enflasyondan etkilenmeyen TRX para birimi ile yatırım yapma avantajı bulunur.

TRON (TRX) Nasıl Alınır?

TRX almak için kişi tercih ettiği ve lisans belgesini ana sayfasında yayınlayan bir kripto para borsasından hesap açılışı yaparak, satın alma emri vermelidir. Bu kapsamda internet üzerinden erişim sağlanabilen kripto para borsalarından tercih edilen içine girilip, ‘’kayıt ol’’ sekmesi seçilmelidir. Bu adım ile ekrana gelen kayıt tablosuna iletişim ve kimlik bilgileri girilip, onay verilmelidir. Bir sonraki adımda ‘’para yatır’’ sekmesinden kripto para hesabına banka hesabı kullanılarak para transferi yapılıp, ‘’kripto para alım işlemleri’’ sekmesine girilir. Burada bulunan liste üzerinden TRX kripto para birimi seçilerek, ‘’satın alma emri ver’’ kutucuğuna tıklanır. Adımlar sonunda TRON (TRX) kripto para miktarını hesaba bağlı olan sanal kripto cüzdanına yansıdığı görülür.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!