Türk Lirası Ön Planda Yer Alacak

Türk Lirası Ön Planda Yer Alacak
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü olarak görev yapan Ümit Leblebici, 2021 yılına yönelik ekonomik beklentilere dair yaptığı açıklamalar ile Türk Lirası’na dikkat çekti. Son dönemde fiyat istikrarı önceliği ile hareket eden Merkez Bankası’ndan yola çıkarak, 2021 yılının yatırım ve tasarrufların artacağı bir yıl olacağı bilgisine vurgu yaptı. Türk Ekonomi Bankası olarak tasarruf hareketliliğine her türlü destek ve katkıyı sağlayacaklarını belirten Leblebici, tasarruflar yapılırken özellikle Türk Lirası’nı kritik bir öneme sahip olacağını ve TEB Bankası olarak Türk Lirası varlıklarına teşvikin göze çarpacağı bir yıl olacağını da sözlerine ekledi.

Leblebici Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Türk Lirası varlıklarına yönelim ile ilgili açıklamalarda bulunan TEB Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB Bankasının bilinen uygulamalarından olan Marifetli Hesap uygulamaları ile TL varlıklarına yönelim konusunda katkı sağlayacaklarını belirtti. Covid-19 salgını dönemine dikkat çeken Leblebici, bu dönemde müşterilerinin ve toplumun her zaman ilk öncelik olduğunu ve salgın sürecindeki dijitalleşme uygulamalarına da CEPTETEB uygulaması ile katıldıklarını söyleyen Leblebici, sürdürülebilir karlılığın sağlandığını ve sermaye yeterlilik rasyosunun yaklaşık yüzde 19’luk oran ile yüksek olarak devam ettiğini belirtti.

TEB Müşteri Kayıplarını Önledi

Salgın sürecinden kaynaklı olarak banka şubelerine gidişlerin azaldığı ve genel anlamda bazı kısıtlamaların yaşandığı piyasa da TEB, dijitalleşmeye uyum sağlamanın yanında ekonomik durum ve müşterileri ihtiyaçlarını ön noktada tutarak desteğini bir kez daha gösterdi. Yeni dönemde müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vererek hayatı kolaylaştırma ve müşteri hacmini genişlemeyi hedefleyen Türk Ekonomi Bankası’nın farklı deneyimler ile geçen 2020 yılını göz önünde bulundurarak esnek çalışma modelleri ve toplumsal dayanışma uygulamaları ile 2021 yılına uyum sağlayacağı ve çalışmalar kapsamında müşteri sayılarını 2 katına kadar çıkarmayı hedefledikleri de belirtildi. 2021 yılının ilk çeyrek döneminde aşı çalışmalarının etkisini göstermesi sonucunda ülke ekonomilerinin daha iyi duruma geleceği de yapılan değerlendirmeler arasındaydı.

Fiyat İstikrarı 2021’in Yapıtaşı Olacak

Pandemi döneminde yaşanan ekonomik istikrarsızlar, altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar ve Merkez Bankası’nın fiyat istikrarı üzerindeki tutumu dikkate alındığı zaman ekonomiye verilen desteklerin devam edeceği görülüyor. Salgın sürecinden sağlam altyapısı sayesinde zarar görmeden çıkan TEB Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici 2021 yılının dalgalanmaların son bulduğu, istikrarı sağlamaya yönelik kredi büyümelerinin beklendiğini, geliştirilebilir ve sürdürülebilir büyümenin hedeflendiği verimli bir yıl olacağı konusuna vurgu yaptı. Leblebici, Finansal piyasada bu dönemde Türk Lirası’na yönelimin artacağına da sözlerinde yer verdi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!