Türk Telekom 2020 Yılında Beklentinin Üzerinde Büyüdü

Türk Telekom 2020 Yılında Beklentinin Üzerinde Büyüdü
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NG Enjoy Sapanca’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, 2020 yılında Türk Telekom’un başarılı bir performans sergilediğini ve 2020’de bugüne kadar en büyük büyümenin kaydedildiğini belirtti. 2020 yılında yıllık gelirlerin %20 oranında arttığını kaydeden Önal, 2021 yılı ile ilgili öngörülerini de paylaştı.

Türk Telekom’un 2020 yılında gösterdiği büyümenin teknoloji alanındaki birikim, müşteri deneyimi, kesintisiz iletişim anlayışı ve fiber internet çalışmaları olmak üzere 4 farklı ana alan üzerinden gerçekleştiğini belirten Önal, hedeflerini ise Türkiye’deki dijital dönüşümün mimarı olmak olarak açıkladı. 2020 yılında kesintisiz internet erişiminin daha önemli hale geldiğini ve internet tüketiminin arttığını belirten Önal, bu alanda verdikleri hizmetlerin kapasitesinin de genişlediğini belirtti.

Genişbantta En Yüksek Aylık Satış Rakamlarına Ulaşıldı

Ümit Önal 2020 yılında genişbantta yeni abonelik talepleri ve veri trafiğinde belirgin bir artış meydana geldiğini açıkladı. 2020 yılının ilk olarak mayıs ardından da eylül ayında olmak üzere genişbantta en yüksek satış rakamlarına ulaşıldığını aktaran Önal, data yükleme hacminde yaşanan artıştan da bahsetti. Abone başına data yükleme hacminin bir önceki seneye göre %55 oranında arttığını ve 14.4 GB seviyesine geldiğini açıkladı.

Fibere Ulaşan Hane Kapsamı 26.8 Milyona Çıktı

Ümit Önal 2020 yılında altyapı olmayan haneler için fiber altyapı çalışmalarının da devam ettiğini belirtti. 1 milyona yakın hanenin fiber internete erişiminin tamamlandığını aktaran Önal, fiber ağ uzunluğunun 331 bin kilometreye ulaştığını da belirtti.

Sadece merkeze değil, Türkiye’nin her bölgesine fiber internet sağlama anlayışı ile hareket ettiklerini aktaran Önal, bu anlayış ile yapılan çalışmalar sonucunda fibere ulaşan hane kapsamının 26.8 milyon seviyesine çıkarıldığını belirtti. Fiber internet altyapılarında yapılan çalışmalar ile aboneler içinde fiber internet kullananların oranının %46’ya çıktığını açıklayan Önal, yeni çalışmalar ile Türkiye’nin internet entegrasyonunun arttırılmaya devam edeceğini de belirtti. Önal Türkiye’deki internet entegrasyonunun 2016 yılında %44 seviyesindeyken, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde ise %66 oranına ulaştığını da belirtti.

Türk Tekekom CEO’su Önal: 50 Milyon Aboneyi Geçen İlk ve Tek Operatörüz

Ümit Ünal açıklamasında Türkiye’de 50 milyon abone sayısını aşan tek ve ilk operatör olduklarını da belirtti. Önal halktan arzda bu yıl %5.4 oranında artış yaşandığını ve toplam abone sayısının 50.4 milyona ulaştığını belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!