Turkish Cargo Hava Taşımacılığında İlk 5’e Girdi

Turkish Cargo Hava Taşımacılığında İlk 5'e Girdi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turkish Cargo tarafından hava kargo taşımacılığı alanında yapılan değişiklikler ve kaydedilen ilerlemelerin değerlendirilmesi amacı ile Cargo Talks isimli ilk çevrimiçi seminer düzenlendi. Turkish Cargo bu etkinliği hava kargo sektöründe yer alan önemli profesyoneller arasında fikir alışverişi yapılmasının yanı sıra son dönemlerde salgının da etkisi ile gerçekleşen dijitalleşme çalışmaları ve aşı taşımacılığının değerlendirilmesi amacı ile de gerçekleştirdi. Aynı zamanda hava kargo taşımacılığının geleceği hakkında da tartışmaların yapıldığı etkinlik son derece verimli şekilde tamamlandı.

Cargo Talks isimli seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, salgın sürecinde mücadele kapsamında hava yolu şirketlerinin aldığı önlemlerde ve salgın sürecinde yaşanan gelişmelerden bahsetti. İlker Aycı konuşmasında Türk Hava Yolları’nın bu süreçte elde ettiği başarılar hakkında bilgi verdi.

Türk Hava Yolları Salgın Sürecinde Birçok Başarı Elde Etti

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’nin 127’den fazla ülkeye ve 320’den fazla güzergaha uçuş gerçekleştiren gelişmiş bir hava yolu şirketi olduğunu belirttiği konuşmasında Türk Hava Yolları’nın salgın sürecinde çok hızla karar aldığını belirtti. Türk Hava Yolları’nın salgın sürecinde yaptıkları çalışmalar sayesinde Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği ile SimpliFlying ortaklığı ile gerçekleştirilen değerlendirmelerde sağlık ve güvenlik açısından en üst noktayı temsil eden “Diamond” statüsünde yer aldığına da dikkat çeken İlker Aycı, 2020 yılını Avrupa’da en çok iş yapan hava yolu şirketi olarak tamamladıklarını ve dünyada da en çok iş yapan ilk 5 hava yolu şirketinden biri haline geldiklerini  açıkladı.

Turkish Cargo Tıbbi Tedarik Hacmi İle Dünyanın En Önemli Şirketleri Arasına Girdi

İlker Aycı Türk Hava Yolları’nın salgın sürecinde elde ettiği başarıları açıkladıktan sonra aynı dönemde Turkish Cargo’nun da elde ettiği başarılara odaklandı. Turkish Cargo’nun 2020 yılında salgınla mücadelede önemli bir rol üstlendiğini belirten İlker Aycı, kargo şirketini aşı, ilaç ve tıbbi malzeme tedarikinde hızı ile önemli hale geldiğini açıkladı. İlker Aycı Turkish Cargo’nun 2020 yılında tıbbi tedarik hacmi ile dünyadaki en önemli 5 hava kargoculuk şirketi arasına girdiğini açıkladı.

Salgı Sürecinde Kargo Kapasitesi Yükseltildi

Salgın sürecinde yolcu uçaklarını kargo uçağı haline getirildiğine dikkat çeken İlker Aycı, 50 yolcu uçağının kargo uçağı olarak kullanıldığını ve böylece kargo kapasitesinin yükseltildiğini belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!