Türkiye’de Yabancı Yatırımlar Devam Ediyor

Türkiye'de Yabancı Yatırımlar Devam Ediyor
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DHL Express, DHL Global Forwarding, DHL Supply Chain ve DHL Freigt şirketlerininde katılımıyla “Sanal Ceo Turu” adı altında gerçekleştirilen toplantılar DHL Türkiye açıklamaları ile yer aldı. Salgın şartlarında en uygun yöntem olarak kullanılan sanal toplantı ile tüm birimlerin yönetim ekiplerinin bir araya gelmesi sağlandı. Yapılan toplantı sonrasında Deutsche Post DHL Grup Üst Yöneticisi Frank Appel, İstanbul Havaalanında yapılan 135 milyon değerindeki yatırımı hatırlatarak Türkiye’de yatırımların daha da büyüyerek artacağını belirtti. Yatırımlara paralel olarak hizmet merkezleri ve depolarında olacağını sözlerine ekledi.

E-Ticaret 2021 Yılında Da Güçlenmeye Devam Edecek

Sanal ziyaretleri kapsamında Finans Merkezi adlı bir programa konuk olan Appel, uluslararası temsilcisi kabul edildiği lojistik sektörüne ilişkin merak edilen soruları cevaplandırdı. Salgın dönemindeki gelişmelerin dikkat çekildiği programda aşı dağıtımı konusu da ele alındı. Pandemi döneminde kısıtlamalarla beraber tüketici davranışlarının değiştiğini belirtildi. Pandemi ve kısıtlamaların etkisiyle e-ticaretin daha hızlı büyüdüğü ve güçlendiği açıklamalar arasında yer aldı. Appel, pandemiyle beraber hareketliliğe başlayan online alışverişin sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanması ile beraber daha da artması ile büyük bir gelişme gösterdiğini belirtti. Bu gelişmeleri dikkate alarak e-ticaretteki güçlenmenin 2021 yılında da devam edeceğini online satışların gündemde kalmaya devam edeceğini belirtti.

Yılın İkinci Yarısında Normalleşme Bekliyoruz

Pandemi şartlarının oluşturduğu olumsuz etkiye karşı aşı çalışmalarının hız kazanması ve aşı dağıtım sürecinin ekonomi üzerindeki olumsuz havayı dağıtacağına yönelik beklentileri olduğunu açıklayan Frank Appel, Şubat ayında dahi gelinen noktanın beklenenin üstünde olduğunu ve oldukça iyi durumda olunduğunu vurguladı. Üretim kapasitelerinin arttırılması sonrasında aşı dağıtımı için hazırlıklı olduklarını ekleyen Appel, yaz sonuna kadar büyük kesimin aşıya ulaşabileceğini ve bu gelişmeler sonrasında 2021 yılının ikinci yarısında normalleşmeye gidilebileceğini konusunda iyimser görüşlerini paylaştı.

Büyüme İçin İhracatlar Fırsat Olarak Değerlendirilecek

Yaptığı açıklamalarda birçok konuya değinen Appel, son olarak Türkiye ile olan ilişkileri ve yatırımların geleceği hakkında değerlendirmeler yaptı. Gelişmiş bir operasyon merkezi inşasına dayanan İstanbul Havaalanı’nda yapılan 135 milyon değerindeki yatırımı örnek olarak gösterdi. İstanbul Havaalanı yatırımı üzerine Türkiye’deki yatırım faaliyetlerini büyütmeye ve geliştirmeye hazır olduklarını söyledi. DHL Grup olarak Türkiye’ de güçlü büyümeyi desteklediklerini, ve şirketlerin büyümesi için ihracatların bir fırsat olarak görüldüğünü ve bu fırsatlara inandıklarını belirtti. Bu fırsatların en iyi şekilde değerlendirileceğini, yatırımların büyüyerek devam edeceğini yatırımlara paralel olarak hizmet merkezlerinin ve depolama alanlarının sayısının artacağına da sözlerine ekledi.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!