Türkiye’deki Turizm Önlemlerine Övgü Geldi

Türkiye'deki Turizm Önlemlerine Övgü Geldi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Turizm Forumu Enstitüsü Genel Sekreteri Talep Rifai, salgın sürecinin tamamlanmasının ardından turizmin hemen eski günlere dönemeyeceğini açıkladığı konuşmasında, yeni tatil normlarının oluşacağını, turizmin desteklenmesi noktasında aşı çalışmalarının çok önemli olduğunu ve turizm alanında alınan önlemler konusunda Türkiye’nin iyi bir örnek olduğunu belirtti.

Talep Rifai: Aşı Uygulamaları Turizme Katkı Sağlayacak

Talep Rifai açıklamalarında tüm dünyada devam eden aşı uygulamalarının turizme olumlu açıdan katkı sağlayacaklarını belirtti. Aşının insanlara ihtiyaç duydukları güveni verdiğini açıklayan Rifai, bu sebeple turizme katkı sağlayacağını açıklayarak, hükümetlerin de aşıya teşvik çalışmaları yapmaları gerektiğini ve aşı uygulamalarının hızlandırılması gerektiğini belirtti. Dünya nüfusunun büyük kısmının aşılanmasının turizm sektörü için belirleyici olduğunu açıklayan Talep Rifai, aşı kadar önemli olan bir diğer konunun ise ücretsiz ve hızlı test uygulamalarının teşvik edilmesi olduğunu, bu çalışmaların turizm sektörüne önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Talep Rifai: Türkiye Yerli ve Yabancı Ziyaretçilerine Güven Veriyor

21. yüzyılda birçok krizin yaşandığını ve nasıl atlatılacağının öğrenildiğini aktaran Talep Rifai, turizmin tek başına krizlere karşı dayanmayacağını ve bu noktada ülke yönetimlerine önemli bir rol düştüğünü aktardı. Ülke yönetimlerinin turizm konusundaki istek ve inançlarının önemli olduğunu açıklayan Rifai, Türkiye’nin turizm önlemlerinden de övgü dolu sözlerle bahsetti.

Covid-19 salgınının diğer krizlerden çok daha derin olduğunu açıklayan Rifai, bu süreçte Türkiye’nin iyi bir koordinasyon ve yönetim sergilediğini belirtti. 2020 yılında Türkiye’nin turizm alanında rakiplerinden daha fazla ziyaretçi ağırladığını açıklayan Rifai, bu yıl da ziyaretçileri nasıl koruyacağına dair vereceği vaatlerin belirleyici olduğunu belirtti. Türkiye’nin salgın sürecinde turizm sektöründe aldığı önlemlerin çok iyi olduğunu açıklayan Talep Rifai, bu tutumun hem yerli hem de yabancı ziyaretçilere güven verdiğini açıkladı. Rifai güven aktarımının sürmesi ile Türkiye turizm alanında 2021 yılını 2020’den çok daha iyi geçirecek dedi.

2022’de Dönüşüm Başlayacak, Tatil Alışkanlıkları Değişmiş Olacak

Talep Rifai açıklamalarında turizm alanında eski günlere ne zaman dönüleceği, normalleşmenin ne zaman başlayacağı ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Eski günlere dönmenin kısa vadede zor olduğunu açıklayan Rifai, eski günlere 2022 yılında dönüleceğini düşündüğünü belirtti.

Talep Rifai salgın sonrası turizm sektöründe inanılmaz değişimler yaşanacağını da söyleyerek, söz konusu değişimlere dikkat çekti. Salgın sonrasında seyahat alışkanlıklarının değişeceğini yeni normların oluşacağını açıklayan Rifai, aile ya da daha küçük gruplarla yapılan tatillerin artış göstereceğini, açık hava ve dış mekan turizminin yükseleceğini belirtti. Rifai, sürecin ardından hem çalışan hem de seyahat eden bir kitlenin ortaya çıkacağını belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!